Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ember meddig képes étlen,...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Egy ember meddig képes étlen, szomjan sétálni városban, falun, erdőben vagy sivatagos részen?

Figyelt kérdés
Egyik kedves barátom azt mondta nekem nemrégen,hogy úgy tudja,hogy egy személy akár 40-45 napig kibírja étlen,szomjan,de én ebben nem hiszek és a google keresővel nem találtam választ,azért kérdezem meg itt.

2016. dec. 27. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
étel nélkül lehet, de folyadék nélkül max 2 napot.
2016. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég köztudott, hogy pár nap után szomjahal az ember... Extrém esetekben, földrengés túlélőket találtak már jópár nap után is életben víz nélkül, de általában néhány nap a maximum víz esetében. Nyilván ha mozog az ember s szárazabb, melegebb a levegő, akkor rövidül az idő.


Az evés más. Van, aki jóval tovább is bírja, mint egy hónap, de azért ez már erős, nagyon sokan hamarabb éhenhalnak. Nyilván számít, hogy mennyi tartaléka van az embernek. Nemcsak energiából, de különféle tápanyagokból.

Nekem pár nap alatt beüt a magnéziumhiány miatti izomgörcs (az étrendemben nincs sok s ezzel nem tudok mit kezdeni, most már igyekszem többet szedni), sok hét után pedig skorbutot kap az ember.


Nagyon sokan egypár nap után szédülnek, elájulnak, de ez egyéni.

Pát hét után viszont veszélyes helyzet kezd fennállni, gondolom, itt már maradandó károsodások is történhetnek bizonyos feltételek esetén, egy eleve kevés tartalékkal rendelkező pedig már éhen is halhat.

2016. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*szomjan hal
2016. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

[link]

Mégis mit írtál a googleba? College teens with big tits?

2016. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,akkor mégis én gondoltam meg gondolom jól ezeket a dolgokat.
2016. dec. 28. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!