Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fulladással kelek fel. Mi...

Fulladással kelek fel. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor van hogy úgy érzem mintha meg akarnának folytani, nem kapok levegőt, úgy riadok fel. Ötletek?

2016. dec. 28. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is szoktam fulladásra ébredni. Ezt a linket jegyeztem ki, de nem tudom hogy erről van-e szó:

Alvási apnoé

[link]

Mivel azt figyeltem meg hogy ha nem terhelem túl magam például sok munkában és kiegyensúlyozott életet élek akkor nem jelentkezik a fulladás. Tehát lelki okokra gondolok az esetemben.

2016. dec. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet fizikai oka, lehet pszichés.

Hány éves vagy, hány kiló, cigizel, hogyan élsz?

2016. dec. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. dec. 28. 01:04
 4/7 A kérdező kommentje:

#2

18 évesn 50 kiló vagyok és igen, cigicek. Köze van hozzá?

2016. dec. 28. 01:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben mindig érdemes először háziorvoshoz fordulni és aki elküld majd a szükséges vizsgálatokra. Ha minden rendben van ilyen téren, akkor érdemes pszichés hátterét feltárni a dolognak.
2016. dec. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, ha 18 vagy és 50 kiló, akkor ez nem cigi miatt van.

Lehet asztmád vagy valamire allergiád, de lelki okai is.

Menj el orvoshoz, hogy képben legyél.

2016. dec. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet copd, lehet asztma, lehet szivelegtelenseg, es akarhogy is csak 18 vagy, lehet tudorak is. Orvos lasson, mert "nem kapok levegot", a rovid, kapkodo legzes, az oxigenhiany nem jatek.

Az alvasi apnoea az legzeskimaradassal jar, de az alvo sem nem ebred fel ra, sem nem realizalja, hogy neki most eppen oxigenhianya van, mert kimaradt a legzese. A mellette alvo kap csak fraszt a dologtol, egyreszt, mert latja hogy nem lelegzik, masreszt utana, amikor akkorat horkant, hogy ijedteben kiugrik az agybol mellole.

2016. dec. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!