Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen medencerész erősítő...

Milyen medencerész erősítő gyakorlatok vannak?

Figyelt kérdés

Elnézést ha nem helyes a megnevezés, nem tudom pontosan hogy hívják azt a részt. A lényeg az hogy nem tudok egyenesen állni. Ha állok a medencecsontom fölötti rész (a hasam mögött) előretolódik. Tehát a gerincem alsó része olyan mint az "S" betű "hasa".

Ezt szeretném korrigálni, hogy aránylag egyenes legyen. Nézegettem youtube-on különféle fitnessz és jóga videókat amik erre nyújtanak megoldást (angolul interior pelvic tilt. itt van egy videó például: https://www.youtube.com/watch?v=K-CrEi0ymMg&feature=youtu.be) de nem igazán értettem amikor elmagyarázták a helyes kivitelezésüket(angol tudásom nem valami jó). Tehát maga a gyakorlat megvan, de nem biztos hogy helyes a kivitelezés. Úgy meg nem sokat ér.

Van valami magyar nyelvű oldal ahol részletes leírást kaphatok ezekről a gyakorlatokról?



#medence #gerinc #helytelen testtartás
2016. dec. 31. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A Schroth terápia nagyon gyorsan segíthet, de ehhez szakember kell, mert ő figyeli és igazítja folyamatosan helyére mozgás közben a gerincedet-medencédet.


Nem tudom, helyileg hol vagy, de Budapesten az Örsön van ilyen terápia többek között, ott nagyon jó szakemberek dolgoznak!

[link]

2016. dec. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos vidéki vagyok, nagyon messze Pesttől. Jelenleg iskolai gyógytornára járok, de nem érzem a hatását. Három és fél éve csinálom, oktató szerint én vagyok a legjobb a csoportban, és sokat javult a hátam, de én nem látok nagy javulást.
2016. dec. 31. 21:48
 3/3 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó youtube csatorna, de a lényeg egyszerű, edzeni kell.

glutes, fenék izmot mond, amit felhúzás vagy edzőteremben lábhajlítás edz.

De minden izmot edzeni kell, főleg a hátat.

A gyógytornát felejtsd el.

Ezek is jók

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2017. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!