Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mely orvosok dolgoznak legtöbb...

Mely orvosok dolgoznak legtöbbet, legkevesebbet, illetve kiknek a munkája a legizgalmasabb?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy melyik az a szakorvos, akinek viszonylag keveset kell dolgozni, nem ügyel, stb. És ki az, aki sokáig bent van?

Mely szakterületen unalmas, ahol 1-2 féle betegséggel találkozik egész héten, és melyik az, amiben van kihívás, kreativitás?

Köszönöm!


2017. jan. 4. 17:11
 1/7 anonim válasza:
Hát a sebészet izgalmas, de legyél Doktor House, az a legfaszább :D
2017. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ügyelet gyakorlatilag mindenhol van, ha olyan intézményben dolgozol, maximum a patológia kivétel. Ha szakrendelőben dolgozol, akkor persze nem kötelező. A "kevés" munka alatt mire gondolsz? Vannak kevésbé stresszes munkák, pl. bőrgyógyászat, reumatológia, és vannak hajtós, stresszesek, pl. sebészet, szülészet, sürgősségi.


Az érdekesség meg rajtad áll, hogy te mit szeretsz. Bármelyik szakterületen lehet úgy alkotni és képezni magad, hogy érdekes legyen, és lehet halál dögunalom.

2017. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Várom még a továbbiakat!


Arra gondoltam érdekesség alatt, hogy pl. a háziorvos nem túl érdekes, mert ha megfázott, akkor felír valamit, ha annál súlyosabb, akkor meg úgy is beküldi a kórházba.

A reumatológus szintén ilyesmi. Gyógyítani nem lehet, csak kiírja az embereket mindenféle gyógykezelésre.

A sebész meg mondjuk izgalmasabb (gondolom én), mert sokféle műtétet végez, mindig máshogyan sérül meg a páciens, tehát folyamatosan kreatívnak kell lennie, hogy egy-egy sérüléssel mit kezdjen.

2017. jan. 4. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Én meg arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan, aki időben elkezdi a rendelést? Meg olyan, aki napi 8 órát rendel, nemcsak fele ennyit (nem, nem műt mindegyik pl fogorvos, bőrgyógyász, pszichológus) ?
2017. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem orvos. Csak "beszélget", nem írhat fel gyógyszert, az bölcsész. A pszichiáter az orvos. Ezen mindig felhúzzák magukat a pszichiáterek :D
2017. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem változó.

Nálunk pl a 4 hónapos kortól 3 éves korig tartó időszak volt anyagilag nagyon húzós (ami az átlagtól eltérhet bőven,azt írom le).A legdurvább 1-1,5 éves kora között volt.


4 hónapos kortól:

Torna havi 4x fizetős 2*6 és 2*9 ezer.

Volt ingyenes is heti 1x.


Neurológiai magánrendelések,mert fél év múlva kaptunk volna időpontot:

Havi 15 ezer


Gasztroenterológia,szintén magán lett belőle az időpontok miatt:

Havi 12 ezer,plusz ha fél évente kellett fél évente az 20-65 ezer ( mind spéci,azért ennyi)


Speciális tápszer+ vitaminok: havi 18-20 ezer


Spec.tápszere 1 éves korától 1,5 éves koráig,amíg a követő tápszernek nem lett OGYI száma: 93.700- 105.000(nem írtam el)

Gyógyszerek ezek mellé (a vitaminok nélkül) havi 5-6 ezer.


Mostmár csak szemüveges,5 éves,az sem olcsó,de talán az átlagos.

2019. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jajj,elnézést,az előző választ nem ide szántam!
2019. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!