Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor én most kényszerbeteg...

Akkor én most kényszerbeteg vagyok? Lehet ezt gyógyítani? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van pár szokásom, amiről nem tudok leszokni.Folyamatosan erőteljesen pislogok, krákogok és hümmögök.Ezen kívül mintákat rajzolok ki a szemmemmel (eközben viszket a szemem), és zavar, ha nem egyenlően vannak a dolgok mindkét oldalamon.A papucsokat is mindig katonás rendbe teszem az ajtó előtt.Ha egyedül megyek az utcán, mindig hátranézek, mert beképzelem, hogy valaki követ.Anyukám minderre azt mondja, hogy semmi bajom, csak beképzelem magamnak, de szerintem ez nem így van.Szerintetek kényszerbeteg vagyok?Ha nem, mi a bajom?Van erre gyógymód?Előre is kösz az értelmes válaszokat.

12/L


2010. máj. 4. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

EGY HOZZÁÉRTŐ- A szociális fóbiaként is ismert szociális szorongásos zavar a társas helyzetektől való túlzott félelemmel jár. A betegek hajlamosak arra, hogy kerüljék az olyan társas helyzeteket, amelyek szorongást, illetve kellemetlen feszültséget okoznak nekik.

A generalizált szorongás túlzott szorongással és/vagy aggódással jár. Az aggodalmak jellemzően a mindennapi életben GYAKORI TEVÉKENYSÉGEKkel kapcsolatosak.

A Cipralex filmtabletta enyhíteni fogja ezeket a tüneteket, és a hatására jobban érzi majd magát.


[link]

2010. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem 12 évesen ne foglalkozz ilyennel:)
2010. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A követős-dologhoz nem tudok mit hozzáfűzni.

Kényszermozgásai azonban mindenkinek vannak, ha nem is veszik észre. Nekem is voltak/vannak, de idővel le lehet róluk szokni,csak hatalmas önfegyelem kell hozzá.

Amikor érzed, hogy pislognod,vagy krákognod kell, AZÉRT SE TEDD!

Ez nem könnyű, é ne is keseredj el, ha nem sikerül elsőre, légy kitartó :) Egy idő múlva könnyebb lesz és csökkenni fog a kényszermozgások száma:)

2010. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tuti veszekednek a szüleid, és akkor vagy ilyen ideges. Érthető velemis ez az egyenlőtlenség-dolog volt. De én csipkedtem magam. Meg mikor izgultam meg mikor apám bevolt bas*va... Ide az akarat kevés lesz hogy meggyógyulj ebből.

Vannak még Magne B6 ami feszültségoldó, meg vannak patikába olyan virágszirom-olajok amik jó feszültségoldásra de ha nem fogod valahogy kikezelni magad akkor csak rosszabb lesz!

2010. máj. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.Nem értem, hogy a kornak mi köze van ehez a dologhoz...Egyébként nem veszekednek a szüleim, mert nem rég váltak el, februárban (és előtte 2 éves per volt, s azidő alatt egy csomó fenyegetést és negatív megjegyzést kaptam apukámtól és a nagyszüleimtől).Csak az a baj, hogy anyukám nem vesz eléggé komolyan, mert azt mondja, hogy semmi bajom, csak beképzelem.Pedig szerintem igenis van valami bajom, mert ez már nem természetes.A szemizmaim minden nap teljesen ki vannak készülve.És minél hamarabb kéne valami gyógyszer.Megpróbálom a Magne B6-ot, de attól tartok, az nem lesz elég hatásos...És szerintem is kevés az önuralom.
2010. máj. 4. 18:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod, hogy kevés az önuralom, akkor tényleg az, hisz ezzel a kijelentéssel már az elején feladtad. Nekem bevált, neked miért ne sikerülhetne, ha van elég akaraterőd?:)
2010. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké, megpróbálhatom...Csak akkor a nap 24 órájában azt mondogassam magamnak, hogy "Nem pislog, nem krákog!Nem pislog, nem krákog!", vagy mi?:D
2010. máj. 4. 19:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nagyon is jól érzed, hogy valami nincs rendben. Én is pont ezt csináltam 10-11 éves korormban, csak még cifrábban. Anyukád sajnos nem veszi észre, hogy valami baj van, lehet azért sem, mert te is csak a tüneteket észleled, konkrétan a problémádat, a szorongásod okát nem tudod megfogalmazni.

Azt tanácsolom, hogy mondd el anyukádnak határozottan , hogy úgy érzed, nem normális, amit csinálsz, segítsen.Az is lehet, hogy ketten el kellene mennetek egy családterapeutához, elsősorban gyermekpszichológushoz. Mondd ezt el így neki, csak azért, h végre komolyan vegyen.

Valószínű azonban, hogy ha őszintén tudsz vele beszélni a félelmeid, nyugtalanságod okáról, ez önmagában is elegendő lesz. Egy anyának dolga kellene, hogy legyen, hogy észrevegye a bajt és megnyugtasson.

2010. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne mondogasd egész nap,csak amikor észreveszed, hogy éppen pislogsz, és érzed, hogy szeretnél tovább pislogni, azért is csukd be a szemed, vagy mereven szegezd a tekinteted egy pontra és ne tedd. Tényleg nemkönnyű megállni, de olyan ez, mint a körömrágás:)

Sok sikert kívánok hozzá :)

2010. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én vagyok a kérdező, csak a rendszer valamiért kiléptetett (automatikus bejelentkezésen voltam), és elfelejtettem a jelszót, illetve az e-mail címet is, amiről regisztráltam (kb.50 e-mail címem van).Köszönöm a válaszokat!Mostantól szedni fogom a Magne B6-ot, próbálok uralkodni magamon.Egyébként a gyerekpszichológussal már próbálkozunk, de még nem találtuk meg a megfelelőt.Anyukám valószínűleg azért nem reagál erre, mert már régebben is voltak ilyen szokásaim, de idővel elmúltak, maguktól.De én most nem akarom megkockáztatni azt a lehetőséget, hogy esetleg soha nem múlik el...

2010. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!