Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért izzadok éjszaka?

Miért izzadok éjszaka?

Figyelt kérdés
Már egy hete minden este arra kelek, hogy leizzadtam. Előtt meg fáztam, így lecseréltem a takarót egy kicsit vastagabbra. Mitől izzadhatok este? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. jan. 8. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy a megfázásból adódóan izzadsz még. De lehet túl meleg van a szobádban, plusz még a vastagabb takaró is közrejátszik, esetleg mindhárom együtt.
2017. jan. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, hogy mindhárom, de a megfázás is elég lenne már a háromból. Remélem, hogy csak megfáztam. Köszi a választ :)
2017. jan. 8. 07:43
 3/5 anonim ***** válasza:
A beteg szervezet a vírusok, baktériumok ellen védekezik a testhő megemelésével (láz) ami izzadáshoz is vezet. Szal pár nap és el fog ez múlni.
2017. jan. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha lázas vagy izzadsz is. Meggyógyulsz, és elmúlik ez is.
2017. jan. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Előző kettő: ha lázas vagy izzadsz? Ekkora hülyeséget se hallottam még. A láz pontosan azért alakul ki, mert a szervezeted meggátol minden lehetséges hőleadást, így a testhőmérséklet nehezebben adódik le és ezért nő meg. A testhő legalapvetőbb leadása (az emberi szervezetnek) az izzadás. Ha izzadsz, nem vagy lázas.

A kérdésre válaszolva, valószínűleg túllőtted a takarót, cseréld vissza a vékonyabbra. Inkább legyen a szoba melegebb, akkor fázni sem fogsz.

2017. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!