Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kalciumot és a magnéziumot...

A kalciumot és a magnéziumot lehet együtt szedni?

Figyelt kérdés
Voltam csontkovácsnál ő mondta,hogy nem célszerű így?Tényleg így van?
2017. jan. 9. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Lehet, ne hallgass a kuruzslókra
2017. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom, egymás felszívódását gátolják, ezért egyszerre bevenni őket nem célszerű, de ha pár órát hagysz köztük, akkor nyugodtan szedheted mindkettőt.
2017. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem tudom, de csomo olyan étrendkiegészítő van, pl ami most nekem is van, hogy kalcium-magnézoum-cink-d3 van benne

úgyhogy még ha igaz is, gondolom a d3-al kiegyensúlyozzák ezt, hogy mindegyik jól szivodjon

viszont már nem emlékszem rá, de olvastam olyat, hogy csak sima kalcium szedése nincs jó hatással a csont összetételére vagy sűrűségére (?), ezért kell a magnézium is.. nem emlékszem már hogy volt..

2017. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A kettes jó nagy hülyeséget írt. Pont, hogy elősegítik egymás felszívódását, de nem mindegy az arány. Ca:Mg=2:1
2017. jan. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Calcium may not be absorbed as well if it's taken at the same time as iron, zinc or magnesium."

2017. jan. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 igazat ír, #4 pedig gyakoroljon szövegértést, mert összekeveri a dolgokat, a 2:1 aránynak semmi köze a felszívódási folyamathoz, az csak egy sejtszintű arány, amit meg kell őrizni. De ez az út vége. A probléma igenis fennáll a felszívódási szinten. A vas pl. kb. az összes többi ásványi anyag felvételét akadályozza - van ilyen jelenség... a magnézium felvételét a kalcium akadályozza, ezért pl. a gyógyszer minősítésű magnéziumpótlók betegtájékoztatójában ez szerepel is - pl. Magnerot, MagneB6. Ott van benne kerek-perec, hogy a kalcium akadályozza a magnézium felszívódását, ezért 2-3 ó különbséggel szedjük ezeket.

Nyomhatjuk dühösen a piros ujjat, de ez nem változtat a tényeken sajnos. Levegőre és vízre is szükségünk van, mégsem tudunk egyszerre lélegezni és inni. A D-vitamin is a kalcium felszívódását segíti jobban, ami amúgy is igyekszik kitúrni a magnéziumot... Egyébiránt a magnézium is akadályozhatja a kalciumfelszívódást, ha jóval nagyobb mennyiségű a Ca-bevitelnél, de a fent említett arány szerint nem lenne logikus magnéziumból többet szedni mint kalciumból.


A magnézium-kalcium kombinált készítményeknek egyedül a forgalmazó számára van értelmük és hasznuk: a tájékozatlan vevő azt hiszi, hogy ezzel könnyűszerrel letudja mindkettő pótlását, ahelyett, hogy mono készítményeket venne jól felszívódó vegyületekkel, pl. magnézium-laktát, magnézium-citrát, kalcium-citrát és szedné őket több óra eltéréssel. Az egyetlen szerencséje a haszontalan készítményeknek, hogy a legtöbb ember úgy szedi ezeket, hogy nincs semmi ilyen hiánya, így ha az egészségét ezeknek tudja be, sose derül ki, hogy placebo az egész.

2018. jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!