Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apró pattanások/kiütések a...

Apró pattanások/kiütések a háton. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Korülbelül 3 hete észleltem, a hátam tele lett apró pattanásokkal vagy kiütésekkel. Pontosabban a lapockáimtól kezdve az oldalamon át a hátam közepe/alja fele. Eddig nem tapasztaltam ilyet. Elvétve mindig előfordult pár pattanás, de ennyi még sosem volt. Ahogy láttam, kinyomni nem lehet, nem az a pattanás típusú pattanás:)), bár nem is nagyon próbálkoztam vele. Lekaparni le lehet fájdalommentesen, de azt is hanyagolom. Nem viszket, nem ég, semmi baj nincs vele ebből a szempontból.

Amire gondolok: egy hete engedtek ki a kórházból agyhártyagyulladás kezelés után (a pattanások előtte is megvoltak). Talán a legyengült immunrendszerem miatt reagál így a bőröm. Bár az arcom meglepően tiszta az utóbbi időben. A másik, amire gondoltam: tél van, lehet a meleg ruhák alatt nem tud szellőzni a bőröm, vagy nem bírja a műszálas dolgokat. Eddig ez sem volt rám jellemző.

Nagyon zsíros ételeket nem eszem, húst azt gyakran, vizet iszom rendesen, sok gyümölcsöt fogyasztok (viszont eddig keveset mozogtam, lehet az segítene..).

Valaki tapasztalt hasonlót? Kenem teafával, erdei balzsammal, hogy leszáradjanak..de szeretném tudni az okát.



2017. jan. 11. 01:42
 1/3 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2017. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
20. Már túl vagyok a nagyon pattanásos korszakomon. Az arcom teljesen tiszta, pedig évekkel ezelőtt jellemző volt rám a rengeteg pattanás. A menstruációm viszont sosem volt rendszeres, sőt. Lehetséges, hogy valami hormonzavar? Én annak is kicsit durvának tartom a dolgot. Olyan, mintha himlős lennék.
2017. jan. 12. 11:53
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Így válaszolok, nehogy úgy tűnjön, hogy reklámot akarok csinálni. Én már nagyon sok embernek, főleg fiatalnak segítettem hasonló jellegű problémákban. Ha elfogadsz tőlem segítséget, tudok ajánlani valamit.

A pattanásoknak általában belső okai vannak, de okozhatja a nem megfelelő kozmetikum is (tusfürdőre, testápolóra gondolok a te esetedben). Bár írod, hogy egészségesen étkezel, mégis egy méregtelenítés ráférne a szervezetedre, főleg ha a kórházban sok gyógyszert is adtak neked.

Először egy nagyon egyszerű, 3 hónapos Tegreen zöldtea kapszula kúrát javaslok. Sok zöldtea kapszula létezik a piacon, én ezért tudok felelősséget vállalni, hogy nagy tisztaságú, és a megfelelő hatóanyag valóban benne van, plusz erről van tapasztalatom. Ha szeretnéd ezt a 3 hónapot végig csinálni, nagyker áron tudom neked beszerezni. Írj kérlek, ha érdekel.


Üdv

Mariann

2017. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!