Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek állandóan fáradt?

Figyelt kérdés
Hosszú évekig korán kelő voltam, viszont egy ideje nem igazán megy az, hogy időben felkeljek, és hiába fekszem le időben, alig tudok felkelni, és fáradt vagyok egész nap. Kb. azóta nem tudok jók felkelni, amióta nyugtatót kell szedjek, de nagyon hiányzik a régi énem, akinek nem volt ennyi alvásigénye, aki pörgött, aki fel tudott korán kelni. Mit tegyek, hogy visszajöjjön, hogy újra olyan legyek, mint régen? (A nyugtatót nem hagyhatom abba, csak ha azt mondják.) Mit tegyek az egész napos fáradtság ellen? 8.-os vagyok, suliba járok, és nagyon zavaró, hogy az órákon is el akarok aludni. És hiába alszom, semmi kipihentség. Mit tegyek??? :(

2017. jan. 14. 15:50
 1/7 TR75 ***** válasza:

Szerintem ez a nyugtató hozadéka.

"Kb. azóta nem tudok jók felkelni, amióta nyugtatót kell szedjek..." - Nem világos az ok-okozati összefüggés, hogy azért kezdtél el nyugtatót szedni, mert nem tudtál aludni, vagy azóta nem tudsz aludni, hogy nyugtatót kezdtél szedni.

Ha folyamatosan szedsz nyugtatót, annak simán ez lehet a hozadéka, hogy állandóan álmosnak és fáradtnak érzed magad (lényegében azért van a nyugtató, hogy ne pörögj állandóan, hogy a szorongások elmúljanak, és ellazulj).

Mérlegelni kell, hogy a mellékhatásokkal együtt is megéri-e szedni (mondjuk, van egy agorafóbia, ami az életet megnehezíti, az életminőséget jelentősen rontja, és amin segítHET a nyugtató, tehát emberek közé tudsz menni, nincsenek pánikrohamok a boltban vagy a moziban, cserében viszont folyton álmos vagy, vagy fáradtnak érzed magad).

Ha úgy gondolod, hogy ez nagyon nincs rendben, beszéld meg az orvossal, hogy készítményt szeretnél váltani, vagy legalább az adagolást szeretnéd módosítani.

Én 14-15 éves koromig amúgy szintén korán kelő voltam, aztán bagoly típus lettem, késő éjjelig fent voltam, és délig aludtam. Szóval az is lehet, hogy ez a dolog (is) változik.


Az szerintem amúgy necces, hogy 14 évesen nyugtatót szedsz :/

2017. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha visszakerestél volna, megtalálod ezt:

A túlsavas szervezet mindig fáradt, energia nélküli, nem „tudja magát kialudni“, izom, fej és hátfájás lép fel. Azontúl ekcéma, szem irritáció és hasmenés is jelentkezhet. Okok:

Dehidratált a szervezet

Vas, vagy D vit. hiány

Pajzsmirigy, vagy mellékvese probléma

Celiákia

„szétszórtság” – sok dolgot csinálsz egyszerre

C7 nyakcsigolya → pajzsmirigy területe – belőle fakadó problémák: fáradtság, fázékonyság, gyakori megfázások, szorulás, depresszió, súlynövekedés, izületi problémák, szív és érproblémák, stb.

2017. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Szerintem is necces, csakhogy ezt a gyermekpszichiátrián írták fel, és nem hagyhatom abba.


#2: Sejtem, hogy vashiányos vagyok, csakhogy azt a laboreredményem már kimutatta volna :/

2017. jan. 14. 16:36
 4/7 TR75 ***** válasza:

Persze, hogy ott írták fel, de ha problémás, akkor nem kell mindenáron szedni. Ezt az orvossal kell megbeszélni.

(Olyan amúgy nincs, hogy "nem hagyhatod abba", de nyugtatót abbahagyni egyik napról a másikra nem szabad, meg kell beszélni az orvossal, és fokozatosan kell elhagyni.)

2017. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, amúgy még mindig jobb, mint az egyik előző nyugtatóm, amitől viszont aludtam fél napig.:D
2017. jan. 14. 16:59
 6/7 TR75 ***** válasza:

Mindenkire máshogy hatnak a nyugtatók. Van, akit a 0,25 mg-os Frontin is kiüt, de olyan is akad, akinek a 4 mg meg sem kottyan (a nyugtatókhoz jellemzően hozzá is lehet szokni, és nagyon jellemző, hogy idővel egyre nagyobb mennyiség váltja ki ugyanazt a hatást).

De tényleg érdekes, hog ilyen fiatalon már nyugtatót írt fel a pszichiáter :S

2017. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, bántalmaztam önmagam, volt nálam egy bizonyos "évszám utáni szorongás", úgyhogy volt alapja, hogy felírták. :D
2017. jan. 14. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!