Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nincsenek saját gondolataim....

Nincsenek saját gondolataim. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nincs egyetlen egy önálló gondolatom se. Önálló véleményem sincs. Miért van ez? Hogy üresedhet ki valakinek ennyire feje? Másoknak annyira könnyen megy a véleményalkotás, és érvekkel simán alá is támasztják. Ezzel szemben hogyha nekem feltesznek egy olyan kérdést, hogy "Mit gondolsz ...-ról?", akkor én csak annyit tudok mondani, hogy "Nem tudom." Nekem miért okoz akkora gondot, hogy véleményt alkossak? Mit csináljak?

2017. jan. 17. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A szüleid elnyomásban tartottak/ vagy mindent a szádba rágtak?

Amúgy csak társaságban nincs véleményed vagy ha otthon elgndolkodsz ezekről akkor se tudod megfogalmazni mit gondolsz? Tudsz bármit arról a témáról amiről kérdeznek? Vagy info hiány miatt nem tudsz dönteni? Szoktál önállóan csinálni valamit? Hobbi, olvasás, cikkek, stb?

2017. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szüleimnek soha nem lehetett ellentmondani, ha mégis megpróbáltam, akkor kezdődött az üvöltözés. Ha anyukám rossz passzban volt, akkor még egy pofon is elcsattant. Ezt nem azért írtam, hogy sajnáltassam magam, tudom, hogy másnak sokkal keményebb gyerekkora van. De szerintem ennek az üresfejűségnek a kialakulásában az is közrejátszott, hogy egy buta liba vagyok. Nincs ezen mit szépíteni, ez az igazság. Olvasni szoktam, de nem hiszem, hogy segített volna, főleg így, hogy még ahhoz sincs elég eszem, hogy felfogjam, amit olvasok.
2017. jan. 17. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy buta. Értelmesen fogalmazol erre a buta emberek nem képesek. Úgy vélem egy pszihikai gát van benned a szüleid miatt. Én azzal kezdeném, hogy mondjuk ilyen fórumokon lévő kérdésekhez alkotok véleményt. Itt senki nem ismer senki nem tud bántani. Az is lehet először, hogy csak magadnak fogalmazol. Hallgass arra, hogy az érzéseid mit mondanak, és az emberek nem a szüleid lehet eltérő véleményed. Utána tovább lépni barátokkal véleményt cserélni. Ha nem megy pszihológushoz fordulni, hogy ő segítsen ezen túllépned. Hidd el, hogy normális ember vagy, nem vagy buta, ez lenne a legfntosabb.
2017. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
fidesz szavazó vagy-e ?
2017. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!