Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen módszereket tudtok erre?

Milyen módszereket tudtok erre?

Figyelt kérdés

3 lassan 4 napja nem voltam WC-n mert egyszerűen nem kell.

És mostmár zavar,tegnap leültem a wc-re és nagyon nagy erölködések árán sikerült egy kicsit ürítenem de tényleg kevés volt

Előtte ittam olaj-at,mert azt tanácsolta az egyik idős nénike,hogy az segít én meg nem értek hozzá ezért kipróbtam de nem sokat segített.

Majd az evőkanál szódabikarbónát nyrltem le és csak annyiban segített,hogy fura hangokat hallat a hasam

És úgy érzem mintha kéne menni de akkor sem jön.

Volt olyan is,hogy nyilalló fájdmat éreztem a végbelemnél de egyből el is múlt..

Nem segít semmi.

Lehet az az oka,hogy most nem jártam edzésekre és keveset mozogtam és száraz kajákat ettem leginkább?

Hallottam szappanos kúpról vagy mi de elképzelni nem tudom hogy az mire jó.

Valakinek valami jó ötlete van és megtudja osztani velem,annak megköszönném.



2017. jan. 19. 00:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Megelőzésképpen rosttartalmú ételeket enni, pl fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt. Zöldséget, gyümölcsöt minden nap. Napi 1-2 liter folyadékot inni minimum, ásványvizet, ne cukros üdítőt. Tudatosan növelni lehet a mozgást, még ha nem is sportolsz. Pl. gyalog jársz, elsétálsz a közeli boltba, egy megállóval előbb szállsz le a buszról, lift helyett lépcsőzöl stb. A mozgás is segíti az emésztést.

Kerüld a székletfogó ételeket, pl. rizs, kakaó, csoki.


Most hirtelen azt ajánlom, tegyél egy hosszú sétát, 1 óráig tartson legalább. És igyál meg közben egy nagy flakon vizet.

2017. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mindenképp orvos!
2017. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!