Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A munkaköröm miatt gyakran...

A munkaköröm miatt gyakran megerőltetem a derekamat, hátamat. Tudtok olyan gyakorlatokat, módszereket amikkel megelőzhetném a bajt? 23/l

Figyelt kérdés

2016. jan. 6. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Amikor kutya-pózban vagy, homorítsd is a hátadat ! Mi a munkaköröd, nehézgépmozgató ? Úgy látszik már a kukásautó-sofőrön kívül minden szakma elnőiesedik. Pedig már egyszer vége volt az 50-es éveknek kevés már a malteros-lány meg a traktorista is.
2016. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Humoros volt a válasz, bár nem tudom,hogy miért is olyan hihetetlen,hogy valaki nőként a derekának/hátának megerőltető munkát végez?

Számomra pl. egyértelmű,hogy aki ülő munkát végez (és hát rengeteg nő van ilyen)az előbb-utóbb szembesül azzal,hogy jelentkeznek a deréktáji/háti panaszai. Én magam is ilyen vagyok...

Rengeteg tornagyakorlat van fenn a neten, és már kisebb településeken is szerveznek gerinctornát, jógát, a csoportos mozgás valamilyen formáját. Mindenképpen érdemes célirányos gyakorlatokat végezni. Okos gondolat a megelőzés, amikor már kialakult a baj nehezebb orvosolni.22 éves a fiam, felsőfokú tanulmányokat folytat. Magas termetű, viszonylag keveset mozog,az iskolaidőszakban ez kimerül a kollégium és az iskola közti távolság megtételéből. Porckorongsérvet állapítottak meg Nála...

2016. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm a válaszát. Egyébként gondozónő vagyok, sokat emelek, cipelek, hajolok.
2016. jan. 10. 17:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Hátedzés:

9:47-nél mutatja

https://www.youtube.com/watch?v=IKc6hwPvsHg

Húzódzkodás és hasonlók

2016. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

A deréknak az a legrosszabb, ha nincs mozgatva vagy éppen védve cipekedés vagy bármi egyéb nagyobb terhelés során. Ha a munkát nem lehet megváltoztatni, ami terheli a derekat, akkor több szempont szerint is tud segíteni a helyzetén. Elsőnek is, próbálja beállítani a helyes testtartását állás vagy ülés közben. Húzza ki minél többször magát, zárja a lapockáit, vállait húzza enyhén hátra, a medencéjét billentse maga alá és mindkét lábán egyformán oszlassa el a súlyt. Minél gyakrabban vált testhelyzetet, annál hosszabbra nyújtható a fájdalommentes idő. Használjon megfelelő lábbelit, ha sokat áll vagy gyalogol, olyat, amelyik megtámasztja a láb boltozatait a hosszantit és a haránt boltozatot is. A második lépés (az a legjobb, ha a két dolgot egyszerre alkalmazza), hogy megerősíti a törzsizomzatot. Itt a hasizmokra, mély hátizmokra kell gondolni első sorban, de hozzá kell venni a mellkas és váll körüli izmokat is, hogy a felső gerincszakasz támasztást kapjon. Tornázzon, nyújtson, mozgassa rendszeresen a gerincét s akkor nem lesz baj. Ha nem boldogul, forduljon gyógytornászhoz és állítsanak össze egy személyre szabott tornát.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!