Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindig olvasom, hogy milyen...

Mindig olvasom, hogy milyen összetételű cuccokat (étel, pipere) ne vegyünk. De mit lehet tenni, ha mindben ugyanaz van?

Figyelt kérdés

nem vagyok a bioéletmód és hasonló irányvonalak követője, de most direkt csináltam egy "tesztet". olvastam sok helyen, hogy az alumíniumos izzadásgátló veszélyes. legutóbb minden egyes termék összetételét végigolvastam, a legolcsóbbtól a legdrágábbig egy szupermarketben és mindegyikben volt alumínium. ugyanez sminktermékekre, az említett anyagok az olcsóban és a drágában is ott voltak. majd minden tisztálkodási és szépségápolási termékkel végigjátszottam, eredmény ugyanaz. legutóbb húskészítményeket néztem végig, szintén ezt találtam.

akkor most érdemes ezzel foglalkozni? biztos vannak termékek, amik mindentől mentesek, de nem megfizethető. persze az ember próbálja csökkenteni a mennyiséget, de vagy ezeket használjuk/esszük vagy semmit. foglalkoztok a mindennapi élet során ezekkel?


2010. máj. 5. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
szólj, ha valamiben találsz színalumíniumot :D
2010. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

alumínium-klorid

így jobb?

2010. máj. 5. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Az első válaszolónak is szól!!!!!

2010. szept. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:


Aluminium vegyületek


Funkció: izzadásgátlók, fizikai fényvédők, dekorkozmetikumok

Megjegyzés: nagy részük káros, esetenként rákkeltő, egyedül a fizikai fényvédőszerekben található nagymolekulájú formája nem káros, amelynek a funkciója a fényvisszaverés

Felhasznált irodalom:


dr.Rózsa Sándor: Testápoló kislexikon (Ökotárs Fogyasztóvédelmi Füzetek 2001)

2010. szept. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, színalumíniumot mondtam, nem vegyületet...úgyhogy ideje elővenni a kémiakönyvet ;)
2010. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rohadtul nem ez volt a kérdés!!!!
2010. szept. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!