Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Masnapossag ellen mi a legjobb?

Masnapossag ellen mi a legjobb?

Figyelt kérdés
Mar bevettem vitaminokat ittam kavet kifacsart narancslevet ettem szenhidratot ittam egy csomo vizet segitett de valami meg kene mert nem vagyok teljesen jol... Tegnap korubelul fel vagy haromnegyed uveg edes feherbort ittam meg ....
2017. jan. 22. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Turmixolt krumpli + erőspaprika (jó sok)
2017. jan. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Nálam ez úgy megy hogy 1 azaz EGY üveg "gyógysör". Mivel a másnaposság alkoholelvonási tünet ezért gyors megoldást csak az alkohol tud hozni. Kb.varázsütésre szűnik meg a másnaposság. Vagy az esetedben megihatsz 1dl bort,aztán sok reggeli.
2017. jan. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos elfogyott minden bor de ezt a krumplis pistas dolgot kiprobalom!
2017. jan. 22. 08:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó szar valami kevert bor lehetett ha annyi kevéstől bajod van
2017. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindig segit egy nagy pohar,jeghideg citromos viz elkortyolasa. Minel tobb citromot raksz bele,annal hamarabb hat.

Illetve el szoktam menni setalni egyet,szerintem az is segit. Persze,ha nagyon rosszul vagy,akkor ne indulj utnak inkabb.

2017. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én elég gyakran fogyasztok alkoholt, úgyhogy nekem már elég sok tapasztalatom van másnaposság terén. Először is, nálam nem vált be a "kutyaharapást szőrivel" technika, sem pedig az agyonfűszerezett "másnaposságűző" cuccok.


Amikor az ember másnapos, akkor ismernie kell az ezt kiváltó okokat és így azokat kell orvosolni. Közismert tény, hogy az alkohol elsősorban vizet von el a szervezettől, másodsorban sok elektrolitot is veszít a szervezet (nátriumot és káliumot) valamint sok egyéb ásványi anyagot (pl. magnéziumot) és cukrot. Ezeket kell pótolni.

Nálam a sok víz elfogyasztása mellett a meleg leves szokott segíteni, néha 1-1 banán. Ha túl savas a gyomrom, akkor ecetes uborkát eszek (mivel az ecet savas, ezért pufferként szolgál, vagyis csökkenti a gyomorsavat).

De emellett célszerű enni is valamit (vajas pirítóst javaslok) ami egyrészről felszívja a sok savat, másrészről helyrehozza a vércukor szintet.

A B6 vitamin is jó ilyen esetben, mivel gyorsítja az anyagcserét, így az alkohol kiürülését segíti elő. A magne B6 a legjobb, mert az pótolja a magnéziumot is.


De a létező legjobb megoldásnak a Salvus gyógyvíz bizonyult idáig. Kb. 1-2 dl megivása után nagyon hamar helyre lehet jönni. Természetesen a fent felsorolt gyógymódok mellett.

2017. febr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!