Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg elkaphatom a hepatitis...

Tényleg elkaphatom a hepatitist, ha nyelvpiercinget szúrnak nekem igényes szalonban? Annak ellenére is, ha bevagyok oltva hepatitis ellen?

Figyelt kérdés
Apukám emiatt nem akarja megengedni, fél, hogy elkapom a hepatitist. Szerintem nem kapnám el, mert be is vagyok oltva ellene. Mi az igazság? Nekem van igazam?
2010. máj. 6. 07:16
 1/2 anonim válasza:
Szerintem anyukád csak el akar rettenteni. Ha nem egy sufniban csinálják, akkor semmi bajod nem lehet azon kívül, hogy fáj. (Nekem is volt, kb 2 évig volt ben, és ennek már kb 5 éve...és halleluja, élek!:)))Amúgy nem tudom, hány éves vagy, és meg mered-e tenni, de én meg sem kérdeztem őket annak idején...ha már túl vgay rajta, úgy sem tudnak mit csinálni:) Nekem is csak annyit mondtak, hogy nem vagyok normális, és ezzel le volt tudva az ügy. Szóval hajrá!:)
2010. máj. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, ha épp egy hepatitises ember nyelvéből szedik ki a piercinget és rögtön utána úgy melegen beteszik neked, akkor esélyes, hogy elkapod, de amúgy nem :)


A hepatitis ellen részlegesen lehetsz csak oltva. Létezik az A, a B és a C.

Az A és B ellen létezik oltóanyag, ha megkaptad a két ismétlőjével együtt mindkettőre az oltást, akkor azokra JÓ ESÉLLYEL védett vagy. A Hepatitis C-re NINCS oltás.


Ezen kívül van még többféle Hepatitis, pl a disznóhúsban többször is talált hepatitis E-vírus, de az nem annyira vészes, könnyebb kikúrálni az embert...

2010. máj. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!