Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nőgyógyászati műtéttel kapcsol...

Nőgyógyászati műtéttel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Hátha jár erre műtősasszisztens vagy bárki, aki műtőben dolgozott. Felmerült bennem pár kérdés, amire nem ismerem a választ.

Tervezett műtétnél jó 12 órát koplaltatják az embert, míg sürgős műtéteknél benne van a pakliban, hogy előtte fél órával ebédelt a sérült. Akkor utóbbiaknál hogyhogy nem fordul elő aspiráció a műtét során? Mi a különbség?


Konizáció, hüvelyplasztika, méhszáj süllyedés, kisajakon leukoplákia eltávolítása. Mi várható a műtét után közvetlenül?


Katétert behelyeznek, vagy van mód arra, hogy ezt elkerüljem? (Húgyúti fertőzésekre hajlamos vagyok és ha előfordul, a vesében áll meg.)


Mélyaltatásos műtetem többször volt már, nagyon könnyen és gyorsan magamhoz tértem, se émelygés, se egyéb nem volt. Némi álmosság igen, de nem több, mint egy átlagos reggelen kávé előtt. Most vénás bódítás lesz, ettől a résztől nem tartok.


2017. jan. 23. 07:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!