Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 335/2009. (XII.29. ) Korm....

Icerocket kérdése:

335/2009. (XII.29. ) Korm. Rendelet szerint jogosult vagyok-e adókedvezményre?

Figyelt kérdés
Van egy felsorolás, hogy mely betegségek esetén jár az adókedvezmény. Mindegyikhez tartozik egy BNO kód (esetemben G834 Cauda equina). Ez tulajdonképpen porckorongsérv amit megoperáltak. Ezzel gondolom meggyógyultam, de a gerincműtét után vélhetően már nem leszek súlyemelő :-) erről úgy rendelkezik hogy: " a teherhordást legalább 50%-os mértékben tartósan nehezítik;" ez szerintem megvalósul esetemben. Mit gondoltok? Csak fennálló betegség esetén igényelhető vagy a felsorolásban szereplő betegség következménye képp is? Egyébként érdemes utánanézni mert visszamenőlegesen is igényelhető, ami már elég súlyos összeg (300-400 ezer HUF)!!!

#adókedvezmény #335/2009.(XII. 29.)
2017. jan. 29. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a felsorolásban szerepel aza a BNO kód,ami Nekd van,akkor jogosult vagy rá műtét után is.
2017. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már csak arra leszek kíváncsi, hogy a háziorvos kiállítja-e az igazolást ehhez, mert a tájékoztató szerint ha már van szakorvosi papírom, azok alapján ő is kiállíthatja (van kb. egy tonna papírom róla)
2017. jan. 30. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Körzeti nővér vagyok, ha nálunk ilyet kérnek,akkor az első papírért el szoktuk küldeni szakorvoshoz,de a következő években már az alapján kiadjuk mi. Lehet,hogy először neked is el kell menni.
2017. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahogy sejtetem, nem állította ki a háziorvos, pedig a gépén van az egész kórtörténetem, sőt valahogy úgy fogalmazott, hogy én erre nem is vagyok jogosult, mert a felsorolásban súlyos bénulásos betegségek közt szerepel a Cauda equina, az én állapotom pedig messze áll a súlyostól. azt tanácsolta próbáljak meg szakorvossal beszélni, hátha ő gondolja rosszul.
2017. febr. 1. 13:38
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, igazad lett az én háziorvosom is szakorvoshoz küldött, csak valahogy úgy fogalmazott, hogy nekem kutya bajom sincs miért is járna az adókedvezmény. Pedig ő is tudja, ha nem vigyázok a gerincemre pl. felemelek valami nehezet, akkor az nálam két hét táppénz, négykézláb mászás, fizikoterápia, gyógyfürdő, akár hónapokig tartó fájdalom, gyógyszerek marékszám. Ezért gondolom, hogy jogosult vagyok mert a rendeletben is szerepel:


"d) a gerincoszlop elváltozásai: olyan mértékű elváltozások, amelyek a járást, a teherhordást legalább 50%-os mértékben tartósan nehezítik;"


én ezt úgy értelmezem, hogy ez a beugró a felsorolásban szereplő gerincbetegségere, ha ez nem teljesül akkor hiába szerepel a betegség neve mellett BNO kód. A teherhordási rész szerintem megvalósul esetemben, hiszen már többször bebizonyosodott.

2017. febr. 1. 14:59
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta sikerült utánajárnom a dolognak. Esélytelen. Legalább is gerincbetegség esetén csak akkor írja alá az orvos, ha valóban “súlyosan fogyatékos” az igénylő, már ránézésre is.
2017. febr. 22. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!