Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azért fáj mindig sokat a...

Azért fáj mindig sokat a fejem mert sokat internetezek?

Figyelt kérdés
Legalábbis anyukám szerint
2017. jan. 30. 09:38
 1/7 TheGame válasza:
vagy csak szimplán migrénes vagy (de lehet a gép miatt is)
2017. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet a sok gépezés miatt, az is lehet, hogy szemészeti probléma (is) áll a háttérben, esetleg szemüveget kéne hordanod.
2017. jan. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem is voltak ilyen problémáim. Szemészet után kiderült hogy hamar fárad a szemem és ez okozza a fejfájást.
2017. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia! :)

A monitorozás közben az ember "elfelejt" pislogni, illetve a monitor kékes alapú fénye is nagyon fárasztja a szemet! Van akinek a szeme, van akinek a feje fáj, hajlam kérdése, nekem pl. sosem volt tőle bajom.

Szóval alapvetően anyukádnak ebben lehet igaza, de nem feltétlen van, számtalan más dolog is okozhat fejfájást.

Ha relatíve állandósult a dolog, pár napig pihentesd a gépet, és ha akkor is fáj, érdemes elmenni dokihoz vele.

Fejfájást kb.bármi okozhat, magas/alacsony vérnyomás, rossz szem, migrén, idióta emberek stb. stb. stb. :D


Ami segíthet, ha a gép a hibás:

- régebbi monitorokat a windows alacsonyabb frekvencián tart. Minél nagyobb a frekvencia, annál kevésbé fárasztja a szemet a monitor.

Windows8nál pl., de a win7-nél is valahogy így van: Jobbklikk az asztalra, képernyőfelbontás ->speciális beállítások ->monitor felül - és ott a legördülőből magasabb hertzet választani, ha engedi. Mindenképp legyen bepipálva alatta, hogy rejtse el azt, amit nem támogat a monitor.

- Ami nekem még nagyon jót tett a f.lux. Gyakorlatrilag ez annyit csinál, hogy estefele elkezdi átállítani a képernyő színeit a szemnek barátibb színekre. Innen lehet letölteni ingyen:

[link]

- mostanság kezd bejönni Magyarországra kék szűrős szemüveg is, némely optikus tudja rendelni. Ha sokat kell gépezned, szintén iszonyat jó. Nem megyek bele a részletekbe, a lényeg, hogy optikailag védi a szemed.

Ez drága cucc, szerintem neked felesleges.

2017. jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fájhat mástól is, pl vérszegénység és sok egyéb mástól, ha gyakran fáj, akkor nem ártana egy kivizsgálás.
2017. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként telefont használok és nem én vagyok az egyetlen a családban aki sokat internetezik mégis csak nekem fáj a fejem
2017. jan. 30. 20:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebből is következik, hogy nem amiatt fáj tehát.
2017. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!