Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az hosszú távon veszélyes ha...

Az hosszú távon veszélyes ha sok vizet iszom?

Figyelt kérdés
Kíváncsi voltam pontosn mennyit iszom, ezért a mai napon megszámoltam mennyit ittam, 5.2l eddig amennyit ittam, lefekvésig 1l még min bemegy. Még egy éve kezdtem sokat inni, mert azelőtt keveset ittam, elsőnek nem is tudtam sokat inni, folyton wc-re jártam, most már nem. Szval nem hiszem, hogy cukorbetegség, mert magamtól iszom ennyit. Mennyire terheli le a vesém a sok víz, ja és arra figyelek, hogy egyszerre fél litertől többet nem iszom.

2017. febr. 2. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik olyan, hogy vízmérgezés, amikor a túl sok víz kimossa a nátriumot a szervezetből. Tünetei: szédülés, fejfájás, hányás, zavarodottság, eszméletvesztés, kóma.
2017. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat iszok, a vesét a szívet megviselheti.
2017. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

a szívünket lehet edzeni, de a vesét vajon lehet, vagy az csak hozzászokik a sok vízhez

2017. febr. 2. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Anatómiai és fiziológiai szempontból 20kg-onként 1 liter folyadék fogyasztása mondható egészségesnek. Ha ezt túlléped, felborulhat az elektrolitháztartásod.
2017. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
5 liter feletti mennyiség már erős túlzás. Még ha 100 kilón felül van a súlyod, akkor is.
2017. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
60kg vagyok, és nekem nem tűnik soknak, de azért nem fogom meghaladni ezt az adagot arra figyelek
2017. febr. 8. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy magamtól iszom ennyit ???


B a sz od azért iszol ennyit mert kívánod . 60 kilóra 1,8l víz a norma nem 6 liter!!!


Neked valami betegséged van akár cukorbetegség is mert egy 60kilós ember nem kíván 6 liter folyadékot meginni .


Azt se írtad mit csinálsz egész nap de nem hinném hogy reggeltől estig egy szaunában futsz hogy ez normális legyen.


És igen veszélyes mert ha ezt úgy csinálod hogy mellé nem táplálkozol arányosan és nem viszel be megfelelő sót akkor könnyen kaphatsz egy lassú vízmérgezést aminek a tüneteit már felsorolták a vége halál ha nem jössz rá mitől van és tovább iszol.

2017. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!