Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bealgásodott a kerti medencénk...

Bealgásodott a kerti medencénk, de nem volt büdi, fürödtünk benne. DE amikor leeresztettük, akkor láttuk meg hogy az alja tele volt kis 1 cm hosszú, pirosasm hajszálvékony, villásfarkú férgekkel. Veszélyes ez?

Figyelt kérdés

Lehet ez veszélyes, ha véletlen lenyeltük? Milyen állat lehet ez?


Milyen bio módszerrel lehet tisztán tartani a vizet, hogy utána a kertbe tudjuk locsolni?



2016. aug. 6. 23:50
 1/5 anonim válasza:
15%
Ez durva,èn a làbam sem tettem volna bele,feljut a hüvelybe ott kituggya lehet lepetèzik!Ne hari csak ahogy olvastam ez nagyon gàz! Ha van otthon intimzuhany akkor jobb ha kimosod magad,vagy gyògyszertàrba lehet kapni.Lehet csak felfùjom a dolgot,majd ìr valaki okosabbat.
2016. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy el-algásodott medencében annyi veszélyes baktérium szaporodhat el, amiben azért nem kis kockázat furodni.

Bio módszert nem ismerek, de pl. a Neomagnol tablettát ivóvíz fertőtlenítésére is használják, ha jól emlékszem, a víz öt óra múlva lesz iható, akkorra bomlik le a Neomagnol hatóanyaga. Mondjuk, az algásodott, fertőzött medence falát nem fogja letisztítani. És, ha jól tudom, elég drága, mert az ivóvíz tisztításához/fertőtlenítéséhez 10 liter vívhez 2 tablettát kell adni. Például egy kis, 2,5m átmerőjű , félméteres vízmélységű medencében kb 2500 liter viz van, tehát 500 tablettát kellene beletenni. És ezt naponta.

2016. aug. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A húrférgeknek mintegy 230 faját ismerjük. Az édesvíziek mocsarakban, tócsákban, vizes árkokban, forrásokban élnek, de nem túl gyakoriak."

Forrás: Húrférgek – Wikipédia

[link]

Láttam ilyesféléket a vadvizek talajában.


Itt még egy cikk, bár más fajtájú férgekről is ír:

A Magyarországon előforduló féregfertőzések: Tünetek és veszélyek

[link]

2016. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bio módszerrel nem fogod tisztán tartani a medence vizét. Egy tóban oké, kialakul egy természetes egyensúly, de az más, mint egy pár köbméteres kis medence.

Rendszeres klórozás, PH tartás, algátlanítás és vízforgatás kell. Ha ezt nem vállaljátok, akkor inkább járjatok le egy tóra vagy uszodába, de ne medencézzetek otthon, mert ronda vége lesz.

Jó esetben nem volt semmi veszélyes a vízben, én mondjuk nem a szemmel látható dolgok miatt aggódnék a helyedben, de hamar kiderül úgyis. Ha valaki beteg lesz, mindenképp gondoljatok a medencére, mint kiindulási pont.

A "férgek" szerintem csíborlárvák lehettek esetleg, de a fene tudja látatlanban. Lehet látva se. Ha nem csípett, akkor nincs gond.

2016. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam, hogy ilyen kockázatos ez a kezeletlen víz.

A kis állatkák leginkább a fülbemászót idézték, nagyon fürgén tekeregtek, pirosasak és villásfarkúak voltak, de hajszálvékonyak.

Mentségemre legyen szólva, még a jelenlévő orvos rokonok se figylmeztettek, hogy nem szabad belemenni így a 3 éves kislányunk is fürdött derékig...

Eltelt kb. 3 hét, eddig semmi különösebbet nem vettem észre, remélem ezt megúsztuk.

Köszi még egyszer.

2016. aug. 15. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!