Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Árthatott a fültisztító pálcika?

Árthatott a fültisztító pálcika?

Figyelt kérdés

Soha nem szoktam engedni hogy bárki is hozzányúljon a fülemhez, pláne hogy gyerekkoromban sokszor fel kellett szúrni.

A barátom nagyon ki akarta takarítani, mert hogy szerinte tele van, és én nem csinálom jól.

Érdekes eddig nem volt belőle gondom, de hagytam neki.

Fültisztító pálcával végigment a füleimen, utána vagy 3 napig olyan volt a hallásom mintha frissen jönnék ki a medencéből.

Most már úgy ahogy hallok, de nem az igazi. Félek hogy valami baj történhetett.



2017. febr. 3. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A fültisztítóval csak a fülkagyló külső részén szabad "végigmenni", amúgy csak beljebb tolja a fülzsírt. Menj el fül-orr gégészhez ő majd kiöblíti és elmúlik a problémád.
2017. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Feltolta a fülzsírt a dobhártyához, most már lehet fülészeten kell kimosatnod, még jó, hogy nem sértette meg a dobhártyádat, abból nagyobb baj is lehetne, tilos fültisztító pálcával a fület tisztítani!
2017. febr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

tilos fültisztító pálcával a fület tisztítani!


Akkor szerinted miért kapható minden boltban és drogériában? Biztos az a titkos tervük, hogy mindenkit megsüketítsenek vagy mi?

2017. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok minden kapható aminek semmi értelme, amúgy a külső járatokat lehet vele tisztítani ha nem megy szappanos kézzel és az ujjaddal.

Miért kapható illatos papírzsepi, vagy WC papír? annak mi értelme? Üzlet.

2017. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért ne hazsnálunk fültisztító pálcikát:


[link]

2017. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

amúgy a külső járatokat lehet vele tisztítani.


ezt írtam az első válaszban, felesleges volt tovább ragoznod a témát..

2017. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A fültisztító pálcikát a 20-as években találták fel, a kialakítása azóta nem változott és sokan még mindig használják, pedig az orvosok, sőt maguk a gyártók is figyelmeztetnek, hogy ne tegyék, mert a pálcika beszámíthatja a dobhártyát, ráadásul egyszerűen csak beljebb tolja a fülzsírt.
2018. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Fültísztitó éppen jó, ha profi vagy, akkor valóban kihozza a zsírt, ha ügyes vagy vele, az a lényeg, hogy tekerni, tekerni, nem nyomogatni, ahogy anyukám mondja, mert szerintem mindenki rosszul tanulta, ezért mondják azt, hogy nem jó a fülpálcikázás, mert belenyomja még mélyebbre. Ha nyomkodják vele, akkor igaz, hogy belenyomják és hogy nem lehet vele kitisztítani, viszont a teekerős módszernél ez nem igaz, hogy nem lehet vele kitisztítani, maximum az, hogy belenyomod első körben, mert a fülpálcika az olyaan széles, mint a fül hallojárata, tehát benyomódik kicsit, de utána nem kezded el még nyomogatni is, hanem tekered az óramutató járásával megegyező irányban, azaz kifelé úgy, hogy kicsit nyomod a dobhártyához a vattát, és itt a nehézség, mert én kétszer tekertem és bent kellett hagynom a foülembe a pálcikát, hogy mégegyer megtudjam fogni az elejénél, bocs, ezt nehezen todom elmondani, szóval ki kell tekerni kicsit a kezet az óramutató járásával ellentétes irányba, hogy minél tovább tudjam tekerni, ezért kell benthagyni a fülben, mert ha kipróbálod, kétszer nem tudod tekerni, anélkül, hogy elengednéd a pálcikát, mert nem forgó a kezed. Szóval, ha elengedted a pálcikát, azután óvatosan megfogod újra, hogy meg ne sérüljön a fül és mégegyszer megtekered úgyanúgy, mint először és akkor a nyomástól ráragad a vattára a zsír, az is amit benyomtál. Én a jobb kézzel tisztítottam így a bal fülemet, keresztbenyúltam, mert a jobb kezem ügyesebb, mint a bal. Ez a lényege, így kell jól kitisztítani, nem nyomkodni, tekerni, ez a netdoktoron le van írva, de azzal számolni kell, hogy talán megsérülhetnek azok a kis szőrök, amiknek az lenne a dolga, hogy kilökjék a felesleges fülzsírt, de hogyha valamilyen oknál fogva nem löki ki, akkor ez is megoldás lehet rá, csak megsérülhetnek a szőrök, de cserébe meg jól fogunk hallani, aztán békénhagyuk és majd megerősödnek, megjavulnak. Ez is le van írva a netdoctorban, hogy maximum hetente, vagy nem emlékszem már mit írt, egyszer vagy kétszer még belefér pálcikázni végső esetben, amikor semmivel sem jön ki és már bosszant, hogy benne van, szóval éppen fültisztításhoz is lehet használni. De ha alig hallasz, akkor rosszul csináltad, tanuuld meg helyesen használni, vagy has nem bízol magadban, akkor ne pálcikázz, mert akkor csak ártasz magadnak.
2020. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!