Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan védekezhetnék ájulás...

Hogyan védekezhetnék ájulás ellen?

Figyelt kérdés

Beutaltak vércukor terheléses vizsgálatra, ezalatt többször is vért vesznek majd tőlem éhgyomorra. Csak az a baj, hogy ájulós vagyok, és hamar leesik a vércukrom. Ha a vizsgálatra gondolok pánikba esek, sírok mint egy ovis, vagy émelygek. Nagyon félek.

Mit tehetnék azért, hogy leküzdjem ezt a félelmet?


2010. máj. 7. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Igyál sokat.
2010. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és csak vizet, utána meg valami minőségi vörösbort.
2010. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(Kedves válaszolók! Nem lehet enni, inni, csak amit ott mondanak esetleg, de az nulla.)


Közöld a nővérkékkel, hogy ilyen típus vagy, akkor talán jobban odafigyelnek rád. Én régebben mindig szóltam előre, és lefektettek, 10 percig fel sem kelhettem, aztán ülés, végül felállhattam.

De a lényeg, hogy ne félj! Nem lesz semmi baj. Én szorítok!

2010. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha eseteg már voltál valamikor vérvételen,akkor tudhatod,hogy az nem fáj egyáltalán,tehát kár miatta félni.Én ovisokat is láttam vérvételről nevetve kijönni....

Ha a vér látványa zavar,hát ne nézz oda.Hidd el,jó az,hogy elmész erre a vizsgálatra,jobb,mintha attól szenvednél,hogy leesik a vércukrod.

2010. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Leginkább attól félek, hogy megitatnak majd velem egy cukros löttyöt, és utána 2 óra múlva, amikor már leesett a vércukrom, újra vesznek majd vért.

Köszönöm a válaszokat, jól esik a bátorítás!

2010. máj. 7. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha esetleg tényleg elájulnál,akkor sem eshet semmi bajod,hiszen orvosok közelében leszel,azonnal segítenének neked.Biztos mással is előfordult már,hogy elájult vérvétel után,vannak akik nem bírják hogy éhgyomorra kell menni.

És majd amikor az egész vizsgálaton túl leszel,úgyis annyit ehetsz,ihatsz,amennyit akarsz.Tényleg nem kell aggódni.

2010. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!