Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, ha egy 21...

Mi lehet az oka, ha egy 21 éves lány stroke-ot kap?

Figyelt kérdés
Nem cigizik,alkoholt is ritkán fogyaszt,fogamzásgátlót szed.Milyen okai lehetnek?A fogamzásgátló közrejátszhatott benne(köztudott,hogy trombózist pl okozhat)?

2017. febr. 9. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Genetikai hajlam.
2017. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerepet játszhatott a fogamzásgátló. Gondolom nem vizsgálták ki rendesen. Én trombózist kaptam a foggátlótól 19 évesen, aztán kiderült hogy hajlamom van rá, de nem nézték meg rendesen a vérképem.
2017. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló, plusz valószínűleg van egy szívsövényen lévő lyuk is, vagy más hajlamosító tényező, ugyanis a fogamzásgátló a vénás rendszerben lévő faktorok alvadására hat, a szív eredetű (artériás) embóliákért önmagában nem felelős. Neurológián ki szokták vizsgálni.


Egyébként rutinszerűen nem vizsgálnak minden lehetséges alvadási eltérésre sajnos (a Leiden mutáció gyakori és arra szoktak nézni, de kb. három tucat egyéb alvadási zavar van).

2017. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat.Egy ismerősömmel történt,ezért érdekelt :/
2017. febr. 9. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!