Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől olyan hosszú életűek a...

Mitől olyan hosszú életűek a gulágot megjárt emberek?

Figyelt kérdés

Meg a német haláltáborokban jártak.


Én azt veszem észre,hogy akik élve kikerültek onnan azok gyakran jutottak 80 vagy 90 év föl egész jó fizikai és szellemi egészségben. Vagy 100 fölé?

Mit tud az ő szervezetük,immunrendszerük,elméjük,pszichéjük?

Döbbenet,hogy mit éltek túl mi meg mi meg csak nyavalyogni tudunk.



2017. febr. 9. 21:27
 1/5 anonim válasza:
Nem tudom, de szerintem ugyanúgy vannak közöttük hosszabb és rövidebb életűek is. Lehet, közrejátszik, hogy a sokk után a szervezetük megtanulja, hogy a legkisebb baj esetén is azonnal törődniük kell magukkal s ezért ellenállóbbak lesznek a betegségekkel szemben. Nemrég hallottam, hogy egy kaszkadőrnő, akit párszor bedobtak a jeges vízbe és majdnem belehalt, utána soha többet nem ivott még csak hideg vizet sem, mert megtanulta a szervezete, hogy az ártalmas. Illetve jellemző, hogy csak nagyon öreg korára jut el oda valaki, hogy nyíltan beszélni legyen képes a borzalmakról. Volt olyan kollégám, aki kislány korábban gyalog jött haza birkenauból, de csak élete vége felé mesélt másoknak a megpróbáltatásairól. A nagyapám volt Szibériában merő véletlenségből, egy év után haza is engedték, véletlenül vitték el, nem csinált semmit sem csak az volt a bűne, hogy német neve volt. Soha nem beszélt arról, hogy milyen volt, csak némán hallgatott, ha erről kérdeztük.
2017. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan meghaltak rövid idő után az ott szerzett betegségekben, meg azóta is, folyamatosan. Csak azokkal ugye nem találkozol, nem látod őket a tévében. Csak azt a párat látod, aki minden nehézség ellenére sokáig él.
2017. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak szimplán nem látod a másik oldalt ennyire szembetűnően. Szóval azok az emberek, akik nem éltek át ilyeneket, kevésbé érdekesek, róluk nem beszélnek, őket nem látni a tv-ben. Hiszen semmi érdekes nincs abban, hogy Juli néni, aki teljesen átlagos életet élt, 90 éves. Ha mindenki ekkora közfigyelmet kapna, akkor látnád, hogy jóval több az olyan idős ember, aki nem volt ilyen táborokban, mint aki volt. Csak szimplán ők vannak a köztudatban, ezért tűnik fel.
2017. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem attól hosszú életűek, hogy megjárták a gulágot, hanem attól élték túl a gulágot, hogy olyan az immunrendszerük, az idegrendszerük, a hitük(!), stb., amilyen, vagyis olyan, ami eleve hosszú életre predesztinálta őket. Akik nem voltak olyan erősek, mint ők, azok ottmaradtak, vagy azóta haltak meg. Ha nem kellett volna túlélniük a gulágot, mert nem hurcolták volna el őket, akkor még fittebbek lennének 80-90 fölött is.
2017. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2017. okt. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!