Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki rezisztensé válik a Bio-melatonin nevű gyógyszerre?

Figyelt kérdés
Merthogy ez elvileg a melatonin nevű hormont tartalmazza, amihez meg nem értem, hogyan szokna hozzá a szervezet. Mégis, míg korábban 1 tablettától is simán bealudtam, addig most 2-től szinte el sem álmosodom. Kb 3 hétig szedtem 2-3 naponta, aztán nem hatott már 2 tabletta sem. Én már ezt sem értem (hiszen ezt a hormont termeli a szervezetem is, a szervezet pedig nem válik rezisztensé az általa termelt hormonra), de azóta már eltelt több hónap, ezalatt az idő alatt nem szedtem, és még most sincs szinte semmi hatása, 2 darabnak se. Hűtőben tartjuk és új, szóval nem romlott meg vagy ilyesmi.
2010. máj. 8. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a gyógyszerek elvileg nem okoznak hozzászokást...vagy inkább szedj circadint helyette.( vényköteles)

Én egyáltalán nem hiszek semmilyen olyan gyógyszerben, amit vény nélkül is be lehet szerezni. Rengeteg bogyót szedtem már, de ez a tapasztalatom. Mindamellett, hogy a jó gyógyszerekre nincs támogatás, így sokkal drágábbak

is, sajnos.

2010. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

tolerancia természetesen kialakulhat de nem ez lesz itt a "baj" mivel a melatoninnak nincs érezhető altató hatása föleg nem 3mg-nek ezért inkább a hited gyengült meg benne

és ne tartsd hűtőben nem tesz jót neki

2010. máj. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ööö... összes gyógyszert a hűtőben tartjuk :)


Egyébként köszönöm a válaszokat.

2010. máj. 12. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!