Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Muszáj lesz életmódot váltanom...

Muszáj lesz életmódot váltanom. Hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többet vagyok beteg, legyöngült a szervezetem. Van súly feleslegem is és már nem érzem jól magam a bőrömben. Valahogy össze kell szednem magam, erőt venni magamon és nekiállni sportolni, egészségesen enni, eleget inni, aludni. Nem szoktam nassolni se sokat enni de nagyon keveset mozgok, iszom, alszom és már kezdem azt érezni hogy ez rámegy az egészségemre egy életre. Hogyan álljak neki egy jobb életmódnak? Mivel motiváljam magam a siker érdekében? 15/L
2017. febr. 13. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elkezded, másnapra már kicsit jobban fogod érezni magad, és ez motiválhat arra, hogy folytasd.
2017. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kezdjed a folyadékkal.

Fogjál egy flakon ásványvizet, hogy állandóan szem előtt legyen, és szépen kortyolgass.

Akár kötheted is valamihez: ha azt látod, hogy valaki iszik, igyál Te is,

vagy akár félóránként beállíthatsz valami csörgő hangot, hogy emlékeztessen.

Iskolában igyál minden szünetben vizet!

Időnként igyál mást is. egy ivójoghurtot, egy pohár üdítőt, nem tudom kávézol-e..., de a tiszta víz a lényeg!


Ha tömegközlekedéssel közlekedsz, szállj le 2 megállóval előbb, vagy indulj korábban, és gyalogolj 1-2 megállót. Lift helyett használd a lépcsőt.


Ha éhes vagy igyál egy pohár vizet. Akkor egyél, ha továbbra is, vagy újra jelentkezik az éhség.


Csokoládé és édességek helyett vegyél gyümölcsöt, zöldségféléket, esetleg befőttet. Olyat, amit szeretsz.


Próbálj este későn nem enni, de ha mégis muszáj, ne legyen cukros! (Attól tuti nem tudsz rendesen aludni)


Kerüld az alvást napközben, akkor is, ha álmos vagy. Ki kell alakítani az alvás ritmusát estétől reggelig (minimum 7 óra kell.)

Kell hozzá kitartás és nem baj, ha elakadsz, kezdd újra és újra.

2017. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. febr. 14. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!