Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Derékfájás, mitől lehet? És...

Derékfájás, mitől lehet? És mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Két napja a mosdó fölé hajoltam, amikor éreztem, hogy "megroppan" a derekam. Iszonyúan elkezdett fájni. Azóta is nagyon fáj. Alig tudom reggel a zoknimat meg a cipőmet felhúzni. Még sohasem tapasztaltam ilyet. Mi lehet ez? és mivel tudnám elmúlasztani?

2017. febr. 14. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Öregszel. Ezt lumbágónak csúfolják és többnyire porckopástól van. Keress egy csontkovácsot, aki megjavítja.
2017. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak 22 éves vagyok, egyik este zh-ra tanultam, hajnali 4-kor feküdtem le úgy, hogy pár óra múlva mehetek is vizsgázni.

Lefeküdtem, fordulni akartam és bumm, életemben nem éreztem még ilyen durva belenyilalást.

Utána meg sem bírtam fordulni. Elkezdtem azon parázni, hogy én az ágyból már ki sem fogok soha kelni.

Megpróbálkoztam azért a lehetetlennek tűnővel, és rájöttem, hogy csak bizonyos pozíciókban jön elő ez az éles fájdalom.

Két hét kellett mire elmúlt, de még manapság is félek bizonyos pozíciókban, hogy elő ne jöjjön újra.


Szóval szimpla idegbecsípődésnek nevezném, aminek idő kell mire megjavul.

2017. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valami 'járvány' van mert nekem is ez volt nemrég. Nem emeltem semmi nehezet csak egyszerűen felállásnál belenyilalt és úgy maradtam szenvedve. Alig bírtam vánszorogni,feküdni se esett jól,meg felkelni sem nagyon ment. Csak bizonyos poziciokban volt fájdalommentes.


Aztán 2 nap múlva enyhült.Valami idegbecsípődés lehet tényleg. Nem tudom a gyógymódja mi, leginkább vajákolás a legtöbbje,vagy csak fájdalom elfedő szerek, de a pihenés fekvés szerintem segít. Vagy orvos véső soron, ha nem enyhül a dolog.

2017. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiatal vagy, idegbecsípődésre tippelnék. Ha idősebb, és emelgetsz nehéz dolgokat, akkor lehet porckorongsérv. Ha felfáztál, ülőidegzsába. Az elsőt csontkovács kikúrálja, utóbbi kettőnél sík felúleten fekvés, plusz erős fájdalomcsillapító.
2017. febr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!