Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és nem emléksze...

16 éves vagyok és nem emlékszem, hogy mikor volt mestruációm. Decemberbe lehetett utoljára. Mi lehet ennek az oka? Stressz?

Figyelt kérdés

2017. márc. 4. 21:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*n
2017. márc. 4. 21:29
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Hormonális problémák miatt is lehet menj orvoshoz. Van egy csomó menstruációs naptár applikáció tölts le egyet és mindig írd be amikor menstruálsz
2017. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mikor jött meg előszőr? Nekem is volt ilyen, még most is van, hogy 1-2-3 hónapot csúszik. Nem tudom, hogy mi az oka, de sztem ne aggódj egyszer ugy is meg fog jönni.
2017. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De szoktam jelölgetni.. csak a naptáram mindig frissít és eltűnik minden. De nem akarom megijeszteni a szüleimet:(
2017. márc. 4. 21:34
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem 12-13 éves koromban.
2017. márc. 4. 21:35
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Így nem normális ha 1-2 éve lenne akkor normális ha hónapokig kimarad de így nem. Már pedig meg kell ijeszteni őket mert nem normális hogy 3 hónapja nem jött meg. Ne várj az orvossal mert akár kiderülhet hogy komoly bajod van ami miatt késöbb nem lehet gyereked stb.
2017. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sokféle oka lehet, pl. alultápláltság, vitamin- és nyomelemhiány is.
2017. márc. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy ciszta. Az sem gáz, de orvoshoz tényleg menj el. Ez nem ijesztgetés. Ilyen az élet :)
2017. márc. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem a kicsi kártyanaptár vált be a legjobban, amit mindig a tárcámban tartok, már sok éve használom így.


Ha élsz nemi életet, az első legyen, hogy veszel egy terhességi tesztet, és megcsinálod.

Akár negatív, akár pozitív, a következő lépés a nőgyógyász.

Ha a teszt pozitív, akkor az volt a kimaradás oka, mostanra túl vagy a 12. héten, és fel kell készülj az anyaságra.

Ha negatív, akkor más áll a háttérben, elég sok minden lehet, viszonylag ártalmatlan alultápláltságtól, stressztől kezdve tényleg sok minden, ki kell vizsgálni.

Ha az orvosod egy röpke vizsgálat után - ne adj isten, a nélkül - fogamzásgátlót akar felírni a ciklus rendezésének céljából, akkor hagyd ott, és keress egy olyat, aki endokrinológiában is járatos.

Természetesen elképzelhető, hogy olyan problémád van, amit hormonkészítmény old meg, de ennek kiderítéséhez vérvétel kell, nagy valószínűséggel többször is, nem árt egy rendes ultrahangvizsgálat mellé. Sajnos sok nőgyógyász a hasonló bajokat egy fogamzásgátló recepttel intézi el, aminek aztán rád nézve hosszú távon nagyon csúnya következményei is lehetnek. Megéri keresni egy jó, lelkiismeretes nőgyógyászt.

2017. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Nem vagyok terhes..valami más lehet a háttérben.
2017. márc. 10. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!