Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez valamilyen betegség?

Ez valamilyen betegség?

Figyelt kérdés

Már évek óta küszködöm egy olyan problémával, hogy nem tudom elolvasni a nem helyesen leírt szövegeket. Illetve elolvasni el tudom, csak értelmezni nem. Alsóban csináltattak velünk olyan feladatokat, hogy helytelenül leírt szövegeket kellett kijavítanunk, és nekem ezek sose sikerültek jól. Anyukám sokszor le is szidott emiatt, szerinte csak lustaságból nem csináltam meg rendesen a feladatokat, mert amúgy mindig is jó volt a helyesírásom.

Nagyon gyorsan olvasok, de ha valakinek nem jó a helyesírása, akkor az illetőnek egy pár soros kis levelével is nagyon sokat szenvedek, mert egyszerűen képtelen vagyok rájönni, hogy a rosszul leírt szavak helyére mit akart volna írni az üzenet írója. Ha hangosan felolvasom magamnak a szöveget, az néha egy kicsit segít, de nem minden esetben. Pl. elírásoknál segít, de központozási hibáknál egyáltalán nem. Ez valamiféle diszlexia lehet?


2017. márc. 5. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Az há! De sokan vannak, akik a helyesen leírt szöveget sem képesek helyesen értelmezni, (közgazdászok)
2017. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!