Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Drogok: mit jelent irányítani...

Drogok: mit jelent irányítani az érzést?

Figyelt kérdés

Nemrég egy haveromnak mondtam, hogy talán kipróbálnék valamit - nehezebbet. Neki vannak kapcsolatai, de számára már a múlt. Még csak nem is füveztem. Ő azt mondta, hogy egészen addig, amíg nem tanulom meg irányítani az érzést, biztos nem fog nehezebb cucc közelébe engedni, már ha enged. Nem volt időm megkérdezni, mert elaludt.

De mit jelent, hogy irányítani az érzést?



2017. márc. 13. 04:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint, nem csak mit jelent - mi értelme van? Miért kellene irányítani? Nem csak beveszem, és kész?
2017. márc. 13. 04:23
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Minden drog hatása erősen függ (alkohol is!) az aktuális lelki állapotodtól és a környezetedtől is. Ezt hívjuk "set és setting"-nek. Gondolj bele (ha voltál már részeg), amikor full depressziósan kezdesz inni, egész más a hatás, mint amikor jó kedvedben.


Egész máshogy reagálsz a fűre is akkor, ha idegenek vesznek körül, esetleg még rendőröktől is parázol, mint haverokkal otthon. Kb. arról van szó, hogy neked tisztában kell lenni azzal, milyen állapotban, milyen indíttatásból, hol és mikor használsz cuccot, hogy lehetőleg ne legyen bad triped.


Legjobb megoldás persze az lenne, ha nem drogoznád el az agyad, mert egészséges embernek nincs ilyen baromságokra szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát, főleg amíg nem tudod, melyiknek milyen rövid- és hosszútávú hatása van a szervezetedre, egészségedre (bár biztos csodabogár vagyok, mert én sosem tudtam a feelingre koncentrálni, mindig tudnom kellett, pontosan mit teszek magammal).

De ha ennyire pusztítani akarod magad, hajrá. "Nincs is büszkébb apa egy füves gyerek apjánál. Olyan jó ránézni, olyan laza. Végre nem kell példát mutatni, mert azt sem tudja, mi a példa."

2017. márc. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez a szó egyenlö a flasheléssel. Azaz irányítani, hogy ne flashelj a rossz dolgokra, ne azokra koncentrálj és merülj bele.. Hanem tudd irányítani és próbáld jól érezni magad és ne zuhanj depresszióba a cucctól.
2017. márc. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Azthiszem közel szó szerint akartam leírni amit a második válaszoló tett. Halgass oda, és erősítsen az, hogy én is ezt mondom.

Egy ex kábítószerfüggő.

2017. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
Mit akarsz kipróbálni?
2017. márc. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már semmit. Ti is lebeszéltetek, meg a haverom is - főleg amikor megtudta, hogy ekiről lenne szó. Ő is ex-kábítószeres.

Köszönöm szépen!

2017. márc. 14. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!