Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki azt,...

Miért hiszi mindenki azt, hogy a drogok nagyon rossz dolog?

Figyelt kérdés
Nem vagyok drogos és nem is leszek az, de mostanában ezek a dolgok nagyon felkapták a figyelmem és sokat olvasok róluk konyveket, cikkeket..A dohány, az alkohol, a kávé, még a cukorka is drognak számít (legális drog)...Szerintem, ha az ember bizonyos mértékig csinálja, nagyon ritkán akkor nem lesz baja. Itt minden a pszichikától fugg, hogy valaki gyakrabban használja vagy sem..Egyébként is sokat olvastam drog kulonbozo fajtáiról és szerintem az LSD és a Marihuána, nem veszélyes az emberi szervezetre..Viszont az extasy.heroin,kokain stb. Nagy terhelést és kockázatot jelent az organizmusra..LSD és Marihuánában még senki sem halt meg..De az emberek sajnos nagyon félre vannak informálva és csupa rossz dolgokat mondanak róluk..

2016. dec. 6. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Akkor még egy kicsit olvassál! Pl. arról, hogy aki kemény drogos lett, az hogy lett az, mivel kezdte, milyen gyakran, miért nem ritkábban, stb.


Meg azokról, akik le akarnak szokni, de egyszerűen nem tudnak.


Meg arról, hogy akinek mégis sikerül leszokniuk, azoknak milyen áron sikerül.


Meg azokról, akiknek az életét másvalakinek a drogozása keseríti meg. Akik másvalaki drogozása miatt árván vagy félárván nőnek fel, akiknek a nyakából leszakítja a nyakláncot valami drogos, akinek kell a pénz anyagra, és akik ettől esetleg szívrohamot kapnak, stb.


Nem tudhatod, senki sem tudhatja, hogy konkrétan az ő szervezete hogyan fog reagálni, ha kipróbálja a dohányzást, a füves cigit, vagy akármit. Van, aki meg tud állni az első után. Más meg nem.


Olvassál! De komoly kutatási eredményeket is: szociológiaiakat, pedagógiaiakat, stb.

2016. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Az a problema hogy ezek a cuccok fuggoseget okoznak, vagy fizikait, vagy pszichologiait, mindketto eleg veszelyes. Az LSD es a marihuana is megpiszkalja a szemelyiseget, komoly psziches zavarokat okozhat, tehat azok is veszelyesek lehetnek.

Nem maguk a drogok a rosszak, hanem a hatasaik, es persze a korulotte felepult alvilagi rendszerek.

2016. dec. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, én ezzel egyet értek veled és tisztában vagyok a komolyan drogozás kovetkezményeirol és a tobbi fenti mondattal is. Direkt nem írtem le, a veszélyes hatásait..És aki sajnos rá van szokva az hulye volt és gyenge ember, hogy rá tudott szokni..Én csak azt írtam, hogy ha tudod kontrolálni magad, lehet használni, de az is káros tud lenni..Továbbá kiemeltem az LSD és a Marihuánát is, hogy azok nem "olyan" károsak
2016. dec. 6. 19:12
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

"aki sajnos rá van szokva az hulye volt és gyenge ember, hogy rá tudott szokni"


Egyáltalán nem is biztos, hogy ő maga akart rászokni. Lehet, hogy másvalaki keverte bele az ételébe vagy italába, akár rendszeresen, vagy másvalaki itatta, akár rendszeresen, stb., a szervezete meg nem úgy reagált, mint az "erős" embereké.


"ha tudod kontrolálni magad, lehet használni"


Honnan tudhatnád előre, hogy képes leszel-e kontrollálni magad a szer hatása alatt???????

2016. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az elso kipróbálástól, nem lesz fuggo egy ember, nem dicsekszem vele, de az ecstasyt és az LSD-t próbáltam már..Azért írtam, hogy ezeknél a tudatmódosító szereknél minden a pszichikától fugg. Valakinek erosebb, valakinek gyengébb és sajnos konnyen rászokhat
2016. dec. 6. 19:24
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
És honnan tudtad előre, hogy te hogy állsz pszichikailag? Sehonnan. Megreszkíroztad. És reszkírozod tovább és tovább. És közben itt reklámozod az egészet. Hányás.
2016. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem reszkíroztam :)..Elso kipróbálásnál a heroin válthat ki rajtad elvonási tunetek, az eki nem az LSD pedig duplán nem mivel az pszichikai fuggoséget okoz a tobbivel ellentétben..Nem reklámozom, nem jó dolog, ha az ember drogokkal él és nem is szeretem azokat az embereket, mivel csokkent itelligeniájuk van és a drogoktól elvannak butulva..Csak azt nem szeretem, hogy sokan félre vannak informálva és ezt neked is bekéne látnod.
2016. dec. 6. 19:34
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A kv mióta drog ?
2016. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudja senki elore, hogy o "eros" vagy "gyenge". Mindenki kepzeli magat valaminek, altalaban erosnek, de a tobbseg sajna gyenge.


A fuggosegi hajlam az sajnos veleszuletett dolog, hogy aztan miben jon ki, kabitoszer- alkoholfuggosegben, esetleg jatekfuggosegben az mar egyeni sorskerdes. A rejtett psziches betegsegekrol sem tudsz, skizofrenias hajlamrol peldaul, amit a fu meg az LSD is siman aktivalhat. Aztan azt veszed eszre magad hogy meztelenul szaladgalsz az erdoben mert azt hiszed magadrol hogy sziberiai tigris vagy. Az anyag nelkul meg egesz eletedben egeszseges lettel volna...


Raadasul nem veszed eszre mikortol vagy fuggo, azt gondolod hogy barmikor letehetem ha akarom, csak nem akarom, kozben meg mar regen fuggo vagy.


Szoval tul nagy a kockazat es valojaban nincs haszon. Rossz biznisz.

2016. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van és ez a komment tetszett a legjobban eddig..Az igaz, hogy mindenkire máshogy hat, de sok emberrel beszéltem már akik nem drogosok és egy-két havonta, egyszer vesznek be valamit nagyobb bulikon, tok rendesek és normálisak. Nem ítélek el ez miatt embereket, még nem hulyék vagy másoknak ártanak..Olvastam Hofmann konyvét az LSD-rol (Albert Hofmann- LSD feltalálója)..O sem ír benne semmi rosszról..A mariska pedig bizonyítottan nem károsabb az alkoholnál és a dohánynál..
2016. dec. 6. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!