Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetoválástól piros csík...

Tetoválástól piros csík elindult a szív irányába, vérmérgezés vagy csak begyulladt a nyirokcsomó? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tegnap készült a tetoválás, be van gyulladva körülötte, és ma este vettem észre hogy már a felkarom belső felénél jár a piros csík,a tetoválás az alkaromon van, tetoválástól kb 20-25 cm-re van a piros csíkok vége, 2 csík van. Hívtam a kórházi ügyeletet ott az elmondottakra a recepciós azt mondta hogy azonnal induljak, de ne hozzájuk hanem a kerületben lévő felnőtt háziorvosi ügyeletre, ott egy egészségügyis dolgozóval beszéltem, nem tudom hogy orvos volt vagy sem, de ő azt mondta hogy ilyen nincs hogy vérmérgezés, ez egy falusi legenda, kérdeztem hogy akkor a tetanuszt miért adják, kimagyarázta. Azt mondta hogy nyirokcsomó gyulladt be, ők nem tudnak mit csinálni mert nincs laborjuk, ha akarok menjek a délpesti kórház sürgősségi ügyeletre de 6-7 órát ott ülhetek és ők sem fognak mást csinálni csak vért vesznek és ennyi. Tetanusz oltást azért adniuk kellett volna nem? Mondta hogy kenjem valami gyulladáscsökkentő krémmel és maximum holnap menjek el bőrgyógyászatra. Azóta lett beszélve több orvossal telefonon ők is azt mondták hogy holnap menjek sebészetre ha nem múlna, és akkor lehet adnak tetanuszt.Hőemelkedésem 37.8, a két csík már halványult. kb 25 cm-re van a csíkok vége a felkarom belső felén, közel a hónaljamhoz. Már sokkal halványabb,alig látni a csíkokat már, de azért idegesít. Tetoválás körül piros, stomic krémmel kenem a tetováláson kívüli részeket, pl a csíkokat, ebben van gyulladáscsökkentő, de a tetoválást csak bepanthennel kenem, amiben nincs fertőtlenítő. El fog múlni magától?

#vérmérgetés
2017. márc. 13. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

piros csík tényleg legenda :D

tetanuszt meg minek adnának? vagy egy normál, de kicsit érzékenyebb reakció a tetkóra vagy pedig nem megfelelő higiénia a tetoválónál


kép? hol csináltattad?

2017. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itthon csinálták, de steril körülmények között. Nem ez az első tetoválásom ami nem szalonba készült. már a két csík nem nagyon látszik, hiába fényképezném nem látszódna a képeken, tetoválás körül meg piros, nem természetes azzal tisztában vagyok, csak azt nem tudom hogy elmúlhat magától, vagy vérmérgezés, mert felnőtt háziorvosi ügyeleten csak annyit mondtak amit le írtam a kérdésben, illetve azt mondta mert kérdeztem az antibiotikumot illetve a tetanusz oltást, arra annyit mondott hogy erre antibiotikum nem jó, de viszont neten azt olvastam hogy piros csík esetén szoktak adni.
2017. márc. 13. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Ja, marha steril lehetett...
2017. márc. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nyilván biztos értesz hozzá,valószínű több tetoválásom van mint neked és egyikkel sem volt semmi probléma az évek során, sterilitásra oda van figyelve, most lehet hogy valami miatt elfertőződött de nem ez volt a kérdés hogy steril körülmények között készült szerinted vagy sem. Ha nem tudsz valamire válaszolni akkor miért írsz?
2017. márc. 14. 11:33
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért írod hogy óvodás szokás, amikor létezik ilyen. Gyerekként elestem és elindult a csuklómtól egy egyenes szabályosabb csík, kaptam tetanusz elleni oltást. Aki a sürgősségin a telefont felvette az is azt mondta azonnal induljak az ügyeletre és soron kívül menjek be, neten rákeresve vérmérgezésre hasonló képet találtam, ami valószínű hogy nem az a "fajta" csík volt ami után tetanusz elleni oltást adnak mert nekem is hasonlóan nézett ki, tudom hogy csak egy nyirokérgyulladás ami nekem van, de mivel nem vagyok olyan okos mint te így ezt tegnap még nem tudtam....Köszi a nem igazán hasznos válaszodat.
2017. márc. 14. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!