Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent ha a doki azt...

Mit jelent ha a doki azt mondta huzamosabb ideig szedjem a gyógyszert a refluxra?

Figyelt kérdés

Nem mondta meddig, csak ennyit. apo famotidin

Valaki szed ilyen gyógyszert?

És 1 hétig kihagyhatom majd a nyáron egy fesztivál erejéig? Gondolom nem lehet mellette inni.


2017. márc. 21. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha refluxos vagy, akkor eleve az alkohol olyan, amit nem kéne innod. Nyilván alkalmanként lehet, de ha 1 hétig nem szedsz rá gyógyszert és még alkoholizálsz is, akkor ne csodálkozz, ha nagyon rosszul leszel.

Én is refluxos vagyok, bár nekem igen durva tünetekkel, én már 4 éve szedem a rá felírt gyógyszert. Van, hogy néhanap kimarad egy szem, mert esténként szedem és mondjuk bealszom, de volt, hogy 2-3 nap kimaradt és utána már éreztem, hogy gond van.

2017. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igyál nyugodtan, azt írd meg az eredményt.
2017. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A famotidin és az alkohol nincs kihatással egymásra, lehet mellette alkoholt inni, de ahogy írták, az alkohol minden gyomorproblémánál ellenjavallt.


Egyébként az a baj, hogy refluxra reflexből savlekötőt írnak, pedig nem csak túl sok, de túl kevés gyomorsav is okozhat refluxot, táplálkozástól függően. De ez már nem tartozik a kérdéshez. Magára a kérdésre válaszolva: ez biza azt jelenti, hogy a savlekötő nem fog meggyógyítani, csak tüneti kezelést alkalmaz.

2017. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

de ez nem savlekötő

hanem megakadályozza a túlzott savtermelést

2017. márc. 21. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már évek óta szedem. Ha abbahagyom, pár nap múlva megint súlyosodik a refluxom.

Időnként előfordul, hogy fogyasztok alkoholt, nem vesznek össze. Ne hagyd abba ivászat idején, mert a pia amúgy is kikészít, ha még a gyyógyszert is abbahagyod, még több savad lesz.

2017. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

és akkor mit jelent a huzamosabb ideig?

örökké gyógyszeren kell élnem?

2017. márc. 22. 17:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz gyógyszer helyett diétát,absztinenciát, magas párnán alvást, stb. Én leszoktam az alkoholról, nem iszom kávét, levittem a cigit napi 4 szálra, de a finom kajákról nem tudok lemondani, úgyhogy marad az a napi egy tabletta (meg a többi az egyéb bajaimra, de én már 50 felett vagyok).
2017. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!