Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell meditálni?

Hogyan kell meditálni?

Figyelt kérdés
Találtam a neten kb. fél órás, felolvasott szövegeket, de némelyik alatt olyan idegesítően hangos volt a vízcsobogás, hogy nem tudtam koncentrálni, a legtöbbet meg szerintem külföldiekkel olvastatták fel olyan magyartalanul hangoztak. Nem kötekedni akarok, csak érdekelne, hogy hol lelhetőek fel minőségi felolvasások? Pl: amit Száraz György (Enigmák, Ébredések) olcasott fel valami Danubiusz rádióban vagy hol, valami országos napon az tetszett. Kár hogy csak egy részletére bukkantam a sorozatnak. Ahhoz hasonló érdekelne, szép kiejtéssel, tehát úgy hogy a beszéd hangosabb és a zene halkabb.
2017. márc. 26. 03:37
 1/2 anonim ***** válasza:

"hogy nem tudtam koncentrálni "


A meditáció éppen az ellentéte a koncentrálásnak!


A mesterem így tanítja:

Biztosíts magad számára kellemes és zavarásmentes környezetet. Ne fázz, ne legyen túl világos, se túl sötét. Ne kelljen pisilned, ne legyen túl kemény amin ülsz.

Ülj le e legkényelmesebb ülésedbe!

És csak ülj.

A gondolatok a fejedben jönnek, mennek.

A nyugalom segít elcsitulni. Ne gondold tudatosan tovább a felmerülő gondolatokat.

Szóval jön egy gondolat, és elmegy. Aztán van egy kis szünet. Aztán jön még egy gondolat. Az is elmegy. És szünet.


Na ez a szünet, az a meditáció!

2017. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Jorck ***** válasza:

~ Ezt a kétféle megközelítést javasolnám :


[link]


[link]

2017. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!