Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincérzéstelenítés hogy zajlik?

Gerincérzéstelenítés hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Csütörötkön műtik a bokámat, gerincérzéstelenítést kapok. Sajnos olyan vagyok, hogy mindent elolvasok műtét előtt, ezzel beparáztatva magam... Akinek volt már ilyen, mondjon róla pár szót legyen szíves!! Mi a menete, meddig hat, milyen érzés műtét közben, stb.

Köszönöm!!



2017. márc. 27. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Beszúrnak egy tűt L2-L3 (felső ágyéki) csigolyák között (vagy 1-gyel lejebb), lidokaint fecskendeznek be (olyat, mint pl. fogászaton) és ennyi. Pár perc múlva deréktól lefelé semmit se fogsz érezni, se mozgatni nem fogod tudni.
2017. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Maga az érzéstelenítés nem fáj de van hogy elsőre nem sikerül, továbbá ha véletlenül a cauda equina bármely részéhez hozzáér a tű, akkor maradandó sérülést nem okoz viszont egy pillanatig olyan érzésed lesz mintha egy baltát állítottak volna a lábadba. Az érzéstelenítő hatás pedig jó pár óráig eltart és sajnos van esélyed rá hogy bepisilsz mivel azon záróizmaid is blokkolódnak.
2017. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! műtét közben konkrétan nem lehet semmit érezni?
2017. márc. 27. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdemes egy pelenkát beszerezned műtét idejére és utánra...
2017. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érzéstelenités után kaphatol katétet is
2017. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Megírnád a tapasztalatodat! Előre is nagyon szépen köszönöm!


Remélem, jól vagy!

2017. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne paráztassátok szegényt!

Mielőtt engem bevittek, kaptam egy kábítós bogyót. Jó kedvem lett, ellazultam. A műtőasztalon ültem, megvénáztak (az fájt a legjobban egyébként, de nem is tudom felidézni, milyen volt..), aztán megkaptam a szurit a hátamba. Nem volt kellemes, de nem emlékszem azóta semmilyen fájdalomra, kellemetlenségre, ami történt.

A műtét után felkelve viszont számomra pokoli volt a zsibbadás. Nagyon nehezen viselem a zsibbadást, bárhol legyen is, úgyhogy nekem ez szörnyű volt, viszont visszatekintve nem választottam volna az altatást: akiket altattak, azok sokkal többet szenvednek, mint azok, akiket érzéstelenítettek (ugye az tompítja a fájdalmat). Ez az én hülyeségem, kibírható ez is.

2017. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak pozitív emlékeim vannak!

Én még a szobában kaptam infúzión műtét előtt nyugikoktélt, aztán műtét előtt egy fájdalomcsillapítót meg egy nyugtatót, műtőben megkérdezték még egyszer hogy altatót szeretnék-e vagy érzéstelenítőt, másodikat választottam de mondták hogyha kell, akkor adnak altatót is, nem kértem. Fel kellett ülnöm, vállamat leengedni, meg kicsit nyomták is lefelé, aztán egy pici szúrást éreztem, az volt az érzéstelenítő utána szúrták be a gerincem közé, de már alig lehetett érezni, nagyon tompa volt. Ez az egész kb 2 perc volt, annyi kellemetlen volt benne, hogy nekem nagyon durván leizzadt a tenyerem 2 perc alatt. Utána egyből éreztem a melegséget, aztán hogy nem tudom mozgatni a lábam, se felemelni, semmi. Nagyon furcsa. Műtét alatt ébren voltam, hallottam mindent, de kértem hogy ne lássam a monitort ami mutatta a kis kamera képét, amit a lábamba vezettek be, nem bírom az ilyet :D

Nekem kb fél 1kor adták be az injekciót és éjjel negyed 12kor ment ki a hatása, akkor kezdett fájni a lábam. Mindenki azt mondta hogy hát majd bepisilés lesz, na ez nagy baromság volt. mivel a sima izmokbol megy ki az érzéstelenítő utoljára, így akármennyire is éreztem hogy NAGYON pisilni kell, nem tudtam, mert nem engedett ki az az izom. A hasam akkora volt már mintha terhes lennék.... Ez az egyetlen ami negatívkent maradt meg. De aztán nem katétereztek, produkáltam nekik fogösszeszoritva. Nekem fejem egy pillanatig sem fájt miatta, csak türelem kell hozzá, hogy fel se ülj minimum addig amíg ki nem megy a hatása de inkább 24 óráig

Nem bántam meg a gerincerzestelenitest, voltam már altatva, és szarul keltem fel mandulaműtét után.

Remélem segítettem :)

2017. ápr. 19. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!