Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ember érzi a saját szagát?

Az ember érzi a saját szagát?

Figyelt kérdés
Ez egy eléggé érdekes kérdés lehet, és az is... Sokszor feltűnt, hogy random embereknek... Hát így... Nem kellemes szaga van. Nem tűnnek ápolatlanoknak. Van aki igen, de ott meg sem lepődök, hogy ha van szaga. S mindig eltűnődöm, hogy vajon ők érzik e a saját szagukat, vagy nem. Elbizonytalanít, hogy talán én is büdös vagyok, csak nem érzem. Anyát kérdeztem meg párszor, hogy van e szagom, és ő mindig azt mondja, hogy nincs. Persze szokott olyan lenni, hogy itthon vagyok több napot, olyankor néha kihagyom a tisztálkodást, és olyankor szokott, de alapjáraton azt mondja, hogy nem. Viszont azon is elszoktam gondolkozni, hogy vajon az ember családtagja ugyanolyannak érzi e a szagát az adott embernek, mint egy random idegen. Aztán lehet, hogy az orrom ilyen szuper érzékeny vagy rossz... Néha itthon is érzek szagokat, amikre Anya azt mondja, hogy ő nem érez semmit.

2017. márc. 28. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

az ember alapból nem érzi a saját szagát, mivel állandóan abban él. márpedig bármilyen szaghoz hozzászokik az agy ha jól emlékszem 8 perc elteltével, és többé már nem érzékeled.


amúgy minden embernek egyedi szaga van, és az erős érzelmi kötődés még a büdös testszagot is kellemes asszociációkkal képes társítani, így az objektíve büdös testszag szubjektíve illattá nemesül, ha szeretsz valakit - fura dolog az emberi agy.


Amúgy ápolt embereknél nemcsak az egyedi testszag lehet taszító (a testszag amúgy egy pontig relatív, ami számodra taszító, míg másvalakinak talán éppen szexuálisan vonzó)

hanem egy rosszul megválasztott dezodor, parfüm is. Sőt, egyes betegségek, pl cukorbetegség megint csak képes kellemetlen testszagot előidézni, és ez nyilván nem ápoltságfüggő.

2017. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

minden embernek megvan a saját "szaga". de lehet valaki ápolt, ha épp szalad a busz után, vagy cipel 10 szatyrot és megizzad, máris lehet érezni rajta. vagy pl.vannak olyan anyagú ruhák, amiket kimosol, felveszed és kis idő múlva tényleg van szaga, hiába a jó mosószer és öblítő.

ha amúgy ápolt emberről beszélünk, nincs ezzel baj szerintem, előfordul bárkivel.

2017. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
25%
Ha az agy 8 perc után hozzászokik a szaghoz, akkor felébredés után 8 percig éreznünk kell, hogy büdösek vagyunk.
2017. márc. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!