Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fél éve sincs szemüvegem, de...

Pityupocse kérdése:

Fél éve sincs szemüvegem, de már megint alig látok tisztán, valami hályog lehet kialakulóban?

Figyelt kérdés

-0,5 és -1 es lencséket kaptam, kértem rá valami kijelző sugárzás elleni réteget, mert sokat dolgozom monitor előtt... úgy tűnik mostanáig tartott a placebo hatás.


Mielőtt szemüvegem lett a gyengébb szememben éreztem mintha rángana kicsit az ideg/izom, mert nem tudta tisztán fókuszálni a 20cmnél távolabbi dolgokat, kb olvasni sem tudtam vele kényelmesen...


Most a szemüveg segít rajta, de a jobb szemem kezdett el rakoncátlankodni -0.5


Viszonylag sokat könnyezek, és a monitorra nézve, olyan érzés mintha nem látnék teljesen élesen, esetleg lenne valami fura réteg, nem tudom megfogalmazni. Nem életlenül látok, hiába megyek közelebb a betűkhöz, ugyanúgy látom őket.



2017. ápr. 11. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

"sugárzás elleni réteget"


akkor jól lehúztak, ugyanis az lcd és led monitoroknál már nincs sugárzás.. mivel teljesen más elven működnek, mint a képcsöves monitorok!

2017. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért nem mégy el szemorvoshoz?


Mellesleg a szemüvegnek nincs placebóhatása...

2017. ápr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"sugárzás elleni réteget"

"akkor jól lehúztak,"


Azért nem mondanám, hogy átvertek, mert létezik kék fényt szűrő réteg, amit szoktak javasolni, ha sokat ülsz gép előtt. Lehet, hogy OP nem jól emlékezett a nevére.


Mindenképpen menj el szemorvoshoz és az üzemorvoshoz is, mert ha a munka miatt romlik a látásod, arról tudnia kell.

2017. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!