Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Puffadásból adódó ''betegségek''?

Puffadásból adódó ''betegségek''?

Figyelt kérdés

Pár héttel ezelőtt egy igencsak necces hasmenésem volt. Azóta is puffadok, nagyon szeles vagyok, hetek múltak el mire helyreállt a székletem is (mindennap van). Eleinte egész nap, mostanában talán úgy érzem, hogy késő délután, estére puffadok. Voltam már háziorvosnál ezzel a problémával, de nem hajlandó egy szerinte ''szimpla puffadással'' foglalkozni, vegyek be rá gyógyszert. Így sajnos nem jutottam eddig előbbre, hogy mi miatt is puffadok. Az ügyelettel meg nem is szabad foglalkozni (görcsölt a belem akkor is), mert elküldött melegebb éghajlatra - szintén vegyek be gyógyszert.


Tegnap mivel anyukám sütött, sok kakaós dolgot ettem - utólag megbántam. Ma reggelre pedig szorulásom volt, amit hideg kávé és langyos vízzel próbáltam kiküszöbölni (a hideg kávé mindig enyhén meghajt), mivel nem vált be, anya adott Mira vizet, na ez a hármas kombó meghajtott, túlságosan is. A lényeg az, hogy most fáj a belem egy kicsit, de igazából csak 1 max 2 pontban érzem - én arra tippelek, hogy az erős hashajtás miatt fájdulhatott meg. Tegnap nem ittam elég vizet, mert nem voltam olyan helyen, ahol tudtam volna normálisan wc-re menni, szóval a kevés folyadék is benne volt a székrekedéses dologban.


Mocorog a belem, de annyira megszoktam azt, hogy folyton duruzsol és távozik tőlem a szél, hogy most azon aggódok, hogy valami egyéb baj lehet - nem hiszem, hogy most állt volna, csak úgy hipp-hopp, helyre. Szerintem túlreagálom és nem lesz semmi gond, de mégis bennem van a félsz.


Ugyan leírtam a rövidnek nem mondható történetemet, mégis arra lennék kíváncsi, hogy a hosszú távú puffadás miket okozhat? Főleg, ha nem időben kezelik? Van refluxom, szedek rá savlekötőt (Rabyprex), én arra is tippelek, hogy a savtúltengés miatt is előfordulhat a puffadás - nem az a kiváltó ok, de közrejátszhat.


Köszönöm szépen a válaszokat!


2017. ápr. 13. 17:31
 1/8 A kérdező kommentje:
A mocorgásos részhez csak annyit, hogy most ugyan mocorog a belem, de nehezen akar távozni a szél. Szóval most az a furcsa, hogy nincs túl sok gáztermelés.
2017. ápr. 13. 17:48
 2/8 anonim ***** válasza:

Puffadás = nem megfelelő emésztés


vegyél egy doboz pangrol 10000-et.. 100 darabos és olyan 2800 körül van

vagy ha ennyit nem akarsz kiadni akkor kreon 1000 az csak 50 darabos és 1500 körül van.


minden étkezésnél vegyél be egyet....

én naponta 6-8at veszek be és nálam csodát művelt :D

10 éve nem volt ilyen jó a székletem


igaz nálam bonyolultabb a dolog!!!

tavaly ősszel iszonyat rosszul lettem, totál leállt az emésztésem (epegörcs, puffadás, hasmenés, székrekedés, bélelzáródás stb)

és kiderült, hogy magas a lipáz, amiláz érték a vérképemben tehát hasnyálmirigy gyulladásom van...

elkezdtem diétázni.

évek óta erősen puffadós típus voltam

szóval diétáztam amivel csak annyit értem el, hogy lefogytam 17kg-ot de ugyanúgy ment a hasam és puffadtam

fél év után is emelkedettek voltak az értékek.. pontosan ugyan akkora volt az érték mint fél éve :)

akkor ott már gyanakodtunk a házidokimmal hogy itt nem gyulladás lesz...

mivel az emésztésem totálisan megjavult mert akkor már 2.5 hónapja szedtem a pangrol-t így logikus, hogy nem gyulladt a hasnyálmirigy

valószínűleg valami elzárja a vezetékét és nem tud rendesen ürülni.

több mint valószínű mert valami nyomja a gyomromban a bolygóideget (sokszor van extra szisztolém vagy hirtelen magas pulzus)


de sajna ezt konkrétan nem tudom még, hogy mi

az tény, hogy évek óta rossz volt az emésztésem és évek óta volt ilyen szívproblémám a gyomrom miatt de annyira nem foglalkoztam vele... most már totál "használhatatlan" vagyok amíg meg nem műtenek :)

szóval elképzelhető, hogy már évek óta rossz volt a hasnyálmirigyem és ezért volt rossz az emésztésem, de a Pangrol csodát tett...

már 1-2 hét alatt éreztem a hatását.


próbáld meg Te is, több mint valószínű, hogy segít

+ nem ártana valami probiotikum mert ilyenkor a "jó" bacik kipusztulhatnak és helyette elszaporodhatnak a rosszak


Lactiv Plus-t szedtem én egy dobozzal.

2017. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kreon 10000*


és a savasodás is lehet a rossz emésztéstől (kevés emésztőenzim)


+ nem árt kerülni az olyan dolgokat amik extrém módon savasítanak mint pl: szénsavas üdítők, sör, bor

2017. ápr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úristen, te jó ég! Még jó, hogy nem haltál bele a bélelzáródásba. Remélem már jobban vagy, vagy jobban leszel, mihamarabbi gyógyulást! El sem tudom képzelni milyen fájdalmaid lehettek :(


Én a bélelzáródástól vagy csavarodástól tartok legjobban - emiatt próbálkoznék már magam valamit csinálni, ha az orvosok nem akarnak tenni semmit.


Nekem ott ment tönkre a gyomrom, amikor kimentek a térdeim túlsúly miatt. Diétáztam, de inkább nevezzünk nevén: koplaltam, teljesen tapasztalatlan voltam, és nem volt segítségem, meg naiv kis lányka voltam és örültem annak, hogy végre megszabadulok a felesleges súlytól. 22 kg-t adtam le 6 hónap alatt, teljesen padlóra vitt. Azt hittük, hogy valami fertőzést kaptam el, mert fájt a belem és vakbélgyanúval vizsgáltak ki. Mindemellett fájt a gyomrom piszkosul, bármit ehettem, mindentől fájt, nyugodtan megehettem 1 kilós kenyeret 1 nap, másnapra fogytam 2 kilót, ennyire rossz volt a gyomrom.

Kiderült, hogy vakbélgyulladás téren semmi bajom, viszont gyomortükrözésen kiderült a reflux. Ennek lassan 10 éve, eleinte sokáig szedtem ezt a gyógyszert, amit említettem a kérdés kifejtésében, egy idő után elhagytam, mert semmilyen panaszt nem okozott. Aztán ismét visszajött és pokol az életem a refluxtól. Anyukám is savas sajnos, szóval örökletes.


Szénsavasat nem iszok. Sört, bort alkalomadtán, de max 1 decit, nem szeretem a túlzásba vitt alkoholt és csakis alkalomkor, tehát itthon nem venném elő, hogy most megigyak egy keveset is.

Március elején viszont bekaptam valami jó kis fertőzést és 1 hétig volt hasmenésem. A kiszáradástól tartottunk, de az ügyeletes orvos elküldött a fenébe, így maradt a hasmenés-hányás. De azóta tényleg egyfolytában mocorog a belem.


Lactivval próbálkoztam, még jobban ment a hasam tőle. A gyógyszertáros hölgy mondta is, hogy nem mindenkinek való. Így visszatértem a Normaflorra, amiből már beszedtem egy adaggal, de ma éppen vetettem apával még 1 dobozzal, ha nem is használom el, nem árt, ha van itthon.


Ezt a Kreont ki fogom próbálni mindenképp. Köszönöm szépen a tippet! Viszont még 1 kérdés: nem lesz függő az ember, ha minden étkezés előtt beveszünk egy szemet?

2017. ápr. 13. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Függő? :D mentális függő?

nem tudom, valaki élete végéig szedi :) pl. akinek eltávolították a hasnyálmirigy egy részét vagy egészét...


sajna jó dokit nehéz kifogni, pedig én magánba mentem és nem kevés pénzembe fájt, így magamon kisérletezgettem és nekem a kreon/pangrol bevált.

(mind a kettőnek ugyan az a hatóanyaga és a hatása)


Azért azt tegyük hozzá, hogy az ételt nem Te emészted meg :) hanem a benned élő milliárdnyi baktérium.


Az emésztés az orvostudomány terén elég egyszerű dolog.

igazából 3 dolog lehetséges:


1. kevés emésztőenzim ezáltal az étel nem kezd el megfelelően bomlani és a baktériumok sem tudják "megenni"..

az étel a beleinkben rothadásnak indul amitől puffadunk, a széklet állaga laza lesz, rátapad a wc-re és nehéz lemosni onnan.

2. nem megfelelő a bélflóra. nincsenek meg a szükséges baktériumok amik hasznosítanák a már bomlásnak indult ételt így a rossz baktériumok eszik meg amik elszaporodnak és kiszorítják a jó baktériumokat.

3. hogy mind a kettő dolog rossz.

rossz az emésztőenzim termelés (hasnyálmirigy és epe) és még a bélflóra is károsodott


dióhéjban ennyi.

és sajna ha nem jó az emésztés akkor nem jó a felszívódás, nem szívódnak fel a vitaminok és ásványi anyagok rendesen.

gyenge leszel, fáradékony és bizony mentális problémákat is okoz.

ingerültség, idegesség, koncentrációs zavar.

arról nem is beszélve, hogy a gyomor-bél traktusban termelődik a szerotonin ami ha lecsökken akkor komoly depressziót tud okozni :)


próbáld meg a kreon-t, és nézd meg változik-e a dolog mondjuk 2 hét után

2017. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes infót, aranyos vagy :)
2017. ápr. 14. 08:50
 7/8 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy ilyennel mint bélelzáródás nincs gond (remélem). Ma is indítottam egy hideg kávé és langyos víz duóval, igaz, hogy nem azonnal, de lett székletem - az már részletkérdés, hogy teljesen nem voltam vele megelégedve.

Ha lenne valami ilyen jellegű baj, akkor nem reagálna így a belem. A bélgáz termelés viszont most jóval kevesebb, tegnap este sem mocorgott annyit a belem, nem tudom elképzelni, hogy mi változhatott ilyen gyorsan.


Tegnap vettünk Kreont, amiből még aznap vettem is be. Mint kiderült, anyukám valamikor szedte, de már egy jó ideje nem vett - még örült is, hogy megemlítettem, mert ő is elkezdi szedni - az ő belei sem jók, de amióta ismerem, azóta kínlódik vele. Kb 30 év kellett ahhoz is, hogy kiderüljön a vastagbél gyulladása, pedig számtalanszor volt már tükrözésen és egy orvos sem említette, hogy neki ilyenje van - csak akkor derült rá fény, amikor már kórházba került görcsöléssel.

És abban valóban igazad van, hogy nagyon kevés a jó és lelkiismeretes orvos - lehet egyszer én is áttoppanok magánorvoshoz, ott legalább, gondolom a pénzemért kivizsgálnak.


De tegnap elintéztem a belem azzal, hogy erősen meghajtattam magam, mert fáj a belem még mindig, de majd elmúlik lassan. Azért lehet valahogyan egy hasi ultrahangot ki fogok harcolni magamnak. Az is több, mint a semmi. Amúgy is ilyen betoji típus vagyok, nem tűröm jól a fájdalmat és inkább megelőzni szeretem a dolgokat.

2017. ápr. 14. 09:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Hehe :)

Nem árt egy hasi ultrahang sem, bár azzal nem tudnak sok mindent megállapítani és "olvasni" is nehéz az ultrahang képét szóval ott meg jobb középkorú vagy idősebb dokihoz menni.

Azt pl meg tudja nézni nincs-e epeköved ami részlegesen vagy teljesen elzárná az epét és emiatt nem jó az emésztésed.

De ezt Te is észreveszed mert akkor homokszínű lesz a széklet.

Ha jó az epe akkor "szép" színe van a székletnek.

Összességében a székletnek tömörnek, szép hengeresnek, sötétbarnás színűnek kell lenni ami könnyen kijön belőled és a wc-n is könnyen lecsúszik (nem tapad, nem hagy csíkot)

bár már sok az angol wc vagy mi az amikor egyből a vízbe esik a kaki :D


Nem szégyen az ilyen dolgokat megkérdezni egy belgyógyásztól, a széklet is az ember része :D


A Kreon azonnal hat szóval gyorsan csökkenni fog a bélgázképződés...

Bélgyulladásnál vastagodhat a bél fala amitől szalagszékleted lehet.


Szerintem most várj egy kicsit mondjuk jövőhét közepéig és majd kiderül mit hoz ki belőled a Kreon :)

Ha akkor sem jó akkor lehet menni háziorvoshoz beutalóért (vagy magándokihoz, ultrahang vagy belgyógyász)


magán sem mindig jó :D

meg kell nézni neten, hogy kihez megy az ember..

én pl. nem szívesen megyek fiatal orvosokhoz.

belgyógyászról nem tudtam semmit akihez mentem mert nem találtam róla neten infót/képet és amikor oda mentem akkor derült, ki hogy éppen csak idősebb nálam

én 28 vagyok ő lehetett vagy 30-32

nem is vizsgált meg olyan hú de jól :)

sokkal jobban szeretem az 50-60 közötti orvosokat, nekik van tapasztalatuk

2017. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!