Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől zöld a székletem?

Szunyo37 kérdése:

Mitől zöld a székletem?

Figyelt kérdés
Régóta van ez a jelenség. Székletem napi 1 szer van reggel. Állaga lágy, és amikor kitörlöm a papir zöldzsínű, és a széleten is látszik. Vele járó tünet, hogy néha görcsöl a hasam bal oldalt,de ez nem állandó. Voltam vizsgálatokon, de se a hasiuh,se ct nem mutatott semmit. Laborvizsgálat volt süllyedés, és a fehérvérsejt szám magas, valamint neutrofoil,lymfocita, monocyta kicsit magas. ezek alapján, milyen betegségre utalhatók?

2017. ápr. 17. 06:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az epefolyadék egyik összetevője a bilirubin, ami nem más, mit a hemoglobinok bomlásterméke. Ebből jön létre az anyagcsere során a stercobilin, ez színezi barnává a székletet. Amikor a táplálék túl gyorsan halad át a vastagbélen, a szintén az epében jelenlévő zöld pigmentet, a biliverdint a szervezet nem tudja feldolgozni, a széklet ezért nem válik barnává, hanem zöldes színezetet kap. Ez az oka annak, hogy a hasmenés egyik gyakori velejárója a zöld széklet. Hozzájárulnak a széklet zöld színének kialakulásához a klorofilban gazdag zöldségek, például a spenót, a rukola, a petrezselyem, a brokkoli, a fejes saláta, a zöldbab, a borsó és egyéb zöld levelű élelmiszerek is, valamint a nagy mennyiségű vasat tartalmazó táplálékok, illetve étrend-kiegészítők. Zöld székletet eredményezhetnek a leginkább csomagolt élelmiszerekben felhasznált erős ételfestékek, különösen azok esetében, akik érzékenyek ezekre az összetevőkre.
2017. ápr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!