Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hetig tapszerrel etettem...

Ilonka85 kérdése:

Egy hetig tapszerrel etettem kisbabam. Most lesz jovoheten 4honapos. Visszatérhetek a szoptatasra vagy inkabb már folytassam a tapszerezést?

Figyelt kérdés
elejetol fogva szoptattam a kicsikémetcsak par hete nagyon csunya vörös es sebes lett a mellem s nagyon fajt mindketto.ezert inkabb nem szoptattam.kb egy hetig pihentettem az ido alatt lefejtem es ugy adtam neki de ig viszont keves volt mivel nemraktam cicire ezert nem termelodott annyi tej.igy egy hetig tapszerrel etettem s az alatt raktam cicire is.most etethetem ujbol csak cicin?nembaj ha mar egx hetig tapot evett? még annyit hogy még mindig kicsit piros a mellem ugy szopiztathatom nem kap gombafertözést? elnézést ha tul hosszura sikeredett a kerdesem

2017. ápr. 20. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van tejed, persze, az a legjobb. Ha gombás lenne a cicid, más tünetei lennének.
2017. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kamu a kérdés, keresd fel a védőnődet és tisztázzátok az alap dolgokat szoptatás és gombafertőzés témakörben.
2017. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Természetesen, tedd cicire nyugodtan. Arra viszont figyelj, hogy nehogy cumizavar alakuljon ki nála, ha sokáig cumisüvegből eteted, mert utána nem fogadja majd el a cicit.

Én is hasonló cipőben jártam, mikor megszületett teljesen kipirosodott, és sebes lett a mellem. Tejem volt bőven, és inkább elkezdtem fejni, így nem lett állandóan sebes. Szóval konkrétan születése óta fejem, szerencsére nem apadt el (5 hónapos).

2017. ápr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a 10.52es miert lenne kamu.nem csak hulyeségbol irtam fel
2017. ápr. 20. 11:08
 5/8 A kérdező kommentje:
10.53 koszi a valaszod.az nem gond.a kicsikem elveszi a mellem még mindig.akkor most mar szopiztatom.de ugye az nem keveri ossze kicsikemet?mivel egy het táp most megin anyatej.nem e fog fajni pocija.szerintem en is igy leszek vele az egyikre fogom csak rárakni a másikat fejni fogom amelyik csuny
2017. ápr. 20. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Tedd fel a kérdésed a Gyerekvállalás, nevelés/Szoptatás témakörben, ott sok jó választ fogsz kapni. És érdemes a többi kérdést is olvasgatni.

Ha még elfogadja a cicit, akkor mindenképpen szoptasd, az anyatej a legtökéletesebb táplálék. Nem tudom, miből gondolod, hogy gombás fertőzés van a melleden. Én mindenesetre azt javaslom, hogy ha kipirosodik és fáj a mellbimbód, akkor két szoptatás között vajjal kend be és szellőztesd is kicsit (viselj laza pamut felsőt és melltartót ne).

2017. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szoptasd, az anyatej a legjobb neki! A kisebesedett cici azt jelzi,hogy nem jól teszed mellre a babádat,így nem is tud max. erővel szopizni,és így a tejed mennyisége idővel csökkenni fog. Ha normálisan kapja be a cicidet akkor nem szabad kisebesednie akkor sem ha 10 percenként cicizik! Arra figyelj amikor mellre teszed,hogy ne csak a bimbódat kapja be hanem a bimbó udvarból is legyen a szájába akkor tud megfelelö vákumot képezni.

A kisebesedett cicidre pedig a Lansinoh bimbóvédő krémet ajánlom,nagyon jó!És amíg sebes ne hordj melltartót,szellőztesd a melleid.

2017. ápr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amelyik gyulladt abból még ne etesd, de feltétlen térj vissza a szoptatásra, hiszen az anyatej még jó ideig jobb a babának a tápszernél.

Amúgy nem gond a keveredés, hiszen sokan -akiknek kevés a tejük- szoptatják a babát és tápszerrel pótolnak.

2017. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!