Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Néhány osztálytársam szerint skizofrén vagyok de szerintem semmi ilyenről nincs szó.

,,Tüneteim,,:eléggé paranoiás vagyok,néha úgy érzem hogy figyelnek,nem merek egyedül menni az utcán mert úgy érzem követnek.

Mások szerint a viselkedésem van hogy egy perc alatt megváltozik,az egyik pillanatban még halkan ülök és olvasok a másikban pedig Mortal Kombat x-el játszok és olyan vagyok mint egy pszichopata.Van aki szerint tényleg meglehet hogy skizofrén vagyok azért mert 2 keresztnevem van. És elvileg akinek 2 neve van azoknál sűrűbben előfordulhat.Én tök normálisan érzem magam csak az ismerőseim szerint vagyok az. Szerintetek tényleg az vagyok,vagy ha nem akkor mitől lehet? 14/l



2017. máj. 4. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az tényleg nem jó,hogy úgy érzed,hogy figyelnek meg,hogy követnek.Ilyen mással is előfordul,de azt írod,h paranoiás vagy szóval nálad komoly lehet a dolog.Ha az,hogy olvasás után egy számítógépes játékkal játszol és kicsit hangosabb vagy a skizofrénia jele,akkor nagyon sok skizofrén van a világon.Nem hinném,hogy a két név gondot okozna főleg,mert a legtöbben csak az egyiket használják.Szóval max üldözési mániád van.De azzal nem ártana felkeresni egy dokit.
2017. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az baj ha mind a 2 nevemet használom? Van aki az egyiken hív van aki a másikon. Gelkeresnék orvost dee anyukámnak hogy mondjam el?
2017. máj. 5. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam erről a két keresztneves dologról.Szerintem max csak,akkor okozhat valakinél gondot,ha az illető amúgy is hajlamos ilyen betegségekre.Akiknek egy nevük van azokkal is előfordulhat,hogy többféleképp becézik őket,ennyi erővel ők is lehetnének skizofrének.Mond el neki,h félsz kimenni az utcára.De szerintem,ha annyira komoly lenne a dolog már észre vette volna.
2017. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy skizofrén mert a skizofréniának nem ezek a tünetei. Hanem hallucinációk, téveszmék. A kettős személyiség az más dolog. Szintén semmi köze a skizofréniához. Én megváltoztattam a nevemet mert utáltam de a családom képtelen az új nevem használni. Ettől még nem fogok megbolondulni, hogy 2 néven szólítanak. Csak utálom, hogy a régin is. Ha neked jó hogy mindkét neved használják azzal nincs semmi gond. Nyugi. Azon meg.gondolkozz miért felsz, hogy követnek. Lehet ez sem kórós elég félelmetesebb filmeket nézni vagy a médiát ami folyton a megfélelmlítésre hajaz. Ezt beszéld meg a szüleiddel hátha meg tudnak nyugtatni. Épp kamasz vagy ne aggódj, ez az időszak ilyen majd kinövöd. ☺ az orvossal vigyázz mert bárkit teletöm gyógyszerrel amitől tényleg meg lehet bolondulni. Ha mimdenképp űy érzed inkább pszichológussal beszélgess ne.pszichiáterhez menj.
2017. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!