Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy egyeseknek...

Miért van az hogy egyeseknek 6 óra alvás is elég, nekem viszont még 8 is kevés?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm pl a kolegáim közül is sokaknál van hogy 5-6 óra alvással is elvannak. Én viszont 6 óra alvés uton olyan vagyok mint a mosott sz@r, 8 óra alvással kicsit fáradt vagyok, 10 óra alvás kell hogy friss legyek. Nekem miért kel ennyit aludnom? Lehet hozzá annak köze, hogy én nem iszok kávét/energiaitalt, vagy hogy én sportolok?

2017. máj. 5. 08:51
 1/3 anonim válasza:
Szia! Az alvásigény egyénileg változó, teljesen normális, ha neked ilyen sokat kell aludnod ahhoz, hogy kipihend magad. Ha megfigyeled esetleg a testvéreidet vagy a szüleidet, feltehetőleg nekik is hasonló az alvásigényük. Jól teszed, hogy sportolsz és hogy nem fogyasztást koffeint, azonban ezek nem feltétlenül játszanak szerepet az alvásigényed kialakulásában. Egy általános szabály van: minél idősebb vagy, annál kevesebb alvásra van szükséged. Remélem segítettem...
2017. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ők is olyanok, csak valaki nem is tudja milyen 9 órát aludni és tényleg rendesen kipihenten ébredni, ezért azt hiszi az a normális állapot, amiben ő kínlódik 6 óra után.
2017. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alvás a szervek regenerálódásáról szól. Aki kevésbé terheli napközben a szerveit, nyilván kevesebb ideig kell hagyni pihenni őket.
2017. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!