Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejfájást lehet csillapitani...

Fejfájást lehet csillapitani gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
Bármi érdekel
2010. máj. 15. 19:04
 1/8 anonim válasza:
Sok vizet kell inni, és aludni, nem szabad erőltetni a szemet stb.
2010. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
zene hallgatás,nekem bevált 15/L
2010. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy előre feszíted a fejed, miközben a kezeddel próbálod ellenkező irányba nyomni, illetve hátrafeszíted a fejed, miközben kétkézzel megpróbálod a fejed előrehúzni. Maszírozni kell a halántékodat a mutatóujjaddal, ha a szemed mögött fáj, akkor pedig a szemgolyódat is. De ez finom masszázst jelent, nem erős nyomást.


Próbálj meg sötét, hűvös és csendes helyet keresni. Ezek az általam ismert természetes gyógymódok.

2010. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem magas vérnyomás okozza(!), akkor egy kis kávé, vizes borogatás a homlokodra és tarkódra, csendes és sötét/félhomályos szobában fekvés (esetleg napszemüveg:)), alvás. Én a migrénemet szoktam így enyhíteni.
2010. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mozgás, az ugyanis serkenti a vérkeringést, ami frissíti az ereket az agyban. Ez pedig mulasztja a fejfájást.

Mondjuk nekem nem szokot nagyon erősen, migrénes fejfájásom lenni, de az enyhébbekre (mondjuk nekem magasabb a fájdalomtűrő képességem) be szokott válni. Elmegyek futni és helyre jön.

2010. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Relaxáció, meditáció, az agykontrollnak (is) van kifejezetten erre való módszere (fejfájás-kontroll)

ilyen ismeret, gyakorlat hiányában halk, andalító zene, félhomály, és a folyadékbevitelt én is támogatom (de lehet hogy más oka van).

A mozgás is jó lehet, főleg ha szellemi, idegi erőfeszítés okozta.

2010. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szex
2010. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Masszázs. Nem minden fejfájás ellen jó, de ha izomeredetű, akkor igen.
2010. máj. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!