Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az unalomtól elalszok, ez...

Az unalomtól elalszok, ez normális?

Figyelt kérdés

Egyetemen az előadások többsége szörnyen untat, nehezen bírok egy helyben ülni másfél órán keresztül, ezért szinte minden alkalommal szörnyen elálmosodok és nem tudok figyelni. Ez sokszor odáig fajul, hogy azon kapom magam, hogy értelmetlen szavakat írok le ahelyett, ami a táblán van, vagy képzelődök. Szédülni is szoktam, teljesen álmos lehet a tekintetem kívülről nézve. Ugyanez előfordult már unalmas mozifilmek közben is, konkrétan be is csuktam a szemem percekig mert nem bírtam. De ez csak addig tart, amíg unatkozok, amikor tudom, hogy már csak 5 perc van hátra az órából vagy például leesik a tollam, akkor az feléleszt és magamhoz térek egy kicsit. Cukorka szopogatása is szokott segíteni egy kicsit, de nem mindig. Általában rendesen alszom, 7 órát kb.

Miért van ez? Mit tehetnék? Nagyon megnehezíti a tanulást az, hogy hiába járok be, nem vagyok képes odafigyelni másfél órán keresztül.



2017. máj. 9. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

alacsony vérnyomás. No comment – ilyenje kamaszoknak például gyakran van, szegény serdülő elalszik az órákon, magára haragítva evvel egyes tanerőket, mely ellenszenv a bizonyítványában is erőteljsen megmutatkozik.

– vas- és egyéb ásványianyag-hiány. Nagyon gyakran ez az ok, csináltass vérképet!

– vitaminhiány. B12, D vitamin hiánya gyakran okoz fáradtságot.

2017. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ó persze, ilyen hiány meg olyan hiány, ami óra vége előttig tart csak, utána megszűnik minden hiány. Ő maga írta, hogy unja. Csak azt nem tudom, akkor minek ment oda.
2017. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is pont így voltam. A legrosszabb akkor volt, ha előadás előtt a szünetben ettem, tipikus kajakóma. A munkahelyemen is ebéd után sokszor majdnem elaludtam ülve, muszáj volt felállnom, vagy kávéznom. Most már tudom, hogy ha kevesebb szénhidrátot eszem, nem leszek annyira álmos utána.
2017. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!