Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mennyire büntetendő, ha...

Az mennyire büntetendő, ha valaki vényköteles gyógyszert közeli hozzátartozónak továbbad, ingyen, kis mennyiségben, sürgős helyzetben? Ha elmondom orvosnak feljelentést tesz?

Figyelt kérdés

Pár szem Rivotrilt kaptam mindössze. De már muszály elmennem pszichiáterhez. Muszáj elmondanom, hogy Rivotrilt vettem be, és használt, hiszen ez a bizonyíték, hogy pszichés eredetű, hiszen a Cataflam, Algoflex, Algopyrin nem használtak rá, a Rivo pedig igen.


Ha elmondom, milyen következményekre számíthatok?


2017. máj. 15. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Kapsz egy ejnye-bejnyét és ennyi.
2017. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Az orvosok nagyon nem szeretik,ha a beteg állítja fel a diagnózist. Hát még ha gyógyszert is magától szedsz rá. Feljelenteni nem hiszem, hogy fog.
2017. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Ha csak legfeljebb kettot vettel be, akkor nehany ev munkataborral meguszhatod, de ha harmat, akkor a harom csapas torveny miatt mar eletfogytiglan.
2017. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen olyan következmény nem lesz, amilyenre számítasz. Az valószínű, hogy nem fog neki tetszeni, hogy te is orvososdit játszol otthon magadnak (megjegyzem, jogosan, hiszen veszélyes lehet), de a gyógyszer miatt nem kell aggódnod.


Azt megkérdezhetem, hogy hogy sikerült az egyik mondatban ly-nal írni a muszájt, majd 3 szóval később j-vel?

2017. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem lesz ebből semmilyen büntetés.

Megjegyzem, én sajnos többször kerültem toxikológiára durva gyógyszer túladagolás miatt, mégsem kérdezték meg, honnan szereztem a bogyókat.

2017. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem lesz semmilyen jogi következménye, ilyen esetekre (még kábszerezésre se) az orvosoknak nincs jelentési kötelezettsége, mivel (nagyon helyesen) nem akarnak senkit elriasztani attól, hogy hozzájuk forduljon, pl. gyógyszer vagy kábítószer túladagolással. Az ő dolguk a gyógyítás és nem a "rendőrködés". Azt persze meg fogják mondani, hogy ne szedj gyógyszereket "önhatalmúlag", hanem orvossal állíttass fel diagnózist és írass megfelelő gyógyszert. Ha függésed van (tömted magadba 3-4-5 szemenként heteken/hónapokon át), akkor be fognak utalni pszichiátriára vagy addiktológiára, súlyosabb esetben toxikológiára detoxra, ami nem kellemes, de nem is kibírhatatlan. Amikre egyébként nem vagy köteles menni, de jobban teszed, ha mész, viccből nem kapsz ilyen helyekre beutalókat. (Még súlyosabb esetben mentővel vitetnek, de az már a reszketés, tudatzavar, stb. kategória.)
2017. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz, nyugodtan elmondhatod az orvosnak. Nem bűncselekmény. Legfeljebb nem fog megdícsérni.
2017. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!