Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Váltakozó széklet?

Váltakozó széklet?

Figyelt kérdés

Nemrég egy kis hasmenésem volt, bevettem egy hasfogót, akkor székrekedés szerű dolog, ami nehezen jött ki, de ha kijött akkor nem olyan száraz, hanem kissé nedvesebb. Most hétvégén tök jó volt, és most megint rossz. Hasmenésem volt, hasfogót vettem be, és most megint szenvedek. Reggelente egy kevés kávét szoktam inni, hogy tudjak üríteni, mert ha nem teszem, akkor hangosak a bélhangok, és az suliba nem lenne jó.

Ezek mindig csak hétköznap vannak. Ha szünetem van, vagy hétvége akkor semmi. Ez mitől van?


2017. máj. 30. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Hasfogótól lehet székrekedésed. Ahelyett, hogy azzal mérgezed magad, menj el háziorvoshoz, mondd el neki a panaszaid, ha ő indokoltnak látja, akkor tovább küld szakorvoshoz.


Nálad a váltakozó széklet szerintem a hasfogó miatt van, de ha nem, akkor meg millió bélbetegségnek lehet a jele, többek között gyulladásnak és ráknak is.

2017. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
IBS-re gondoltam. De ez csak iskolaidőszakban van. Stressztől lehet?
2017. máj. 30. 17:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve 16 éves vagyok, mondjuk nem tudom ez számít-e
2017. máj. 30. 17:31
 4/10 A kérdező kommentje:
VALAKI?
2017. máj. 30. 18:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha izgulsz, akkor lehet hasmenésed. Menj el vele orvoshoz, főleg, ha rendszeres. A minimum, hogy egy vérképet, hasi ultrahangot csinálnak. Ha profi az orvos, akkor ezek és elmondásod alapján tud diagnózist felállítani. Ha nem olyan hozzáértő, vagy nagyon alapos akar lenni, akkor elküld tükrözni.


Egyébként a folyamatos hasfogó szedés tönkreteszi az emésztésed, és örök életedre emésztési panaszaid lesznek, ha ezt hónapokig csinálod.

2017. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem szedek sokszor hasfogót. Most jön a nyár, már nem nagyon megyek iskolába, illetve mellőzöm az összes hasfogó szedését, hogy kitisztuljak. Illetve az is lehet, hogy valami tisztítókúrát végig fogok csinálni. :)
2017. máj. 30. 19:30
 7/10 anonim ***** válasza:
A has fogó felesleges és nem tesz jót! Amikor hasmenésed van, írd össze, hogy előtte nap mit ettél, és aznap mit ettél. Lehetséges, hogy laktóz vagy gluténérzékeny vagy. Tapasztald ki.
2017. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt észrevettem már régebben is, hogy a tejtől megy a hasam, ezért azt minimálisra csökkentettem. Viszont csináltam olyat, hogy visszaemlékeztem mikor volt hasmenésem, és arra jutottam, hogy mindig csak akkor amikor iskola van, vagy ha babos, tejes, fűszeres dolgot eszek. A székrekedés meg attól is lehet, hogy napi szinten 3-4 banán lecsúszik (ugye hasfogó hatású), vagy nem? :)
2017. máj. 30. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Székrekedésed a hasfogótól van. Ha meg anélkül váltakozik a székleted, akkor megint csak azt tudom mondani, hogy sürgősen menj orvoshoz.
2017. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elmentem a háziorvosomhoz, és hát mit ne mondjak... elég gyorsan lerendezett. Protexil 30 napos kúrát csinálnom kell, vezetnem kell diéta naplót, laktózmentes dolgokat kell ennem stb.
2017. máj. 31. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!