Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikum okozhat bélgázt,...

Antibiotikum okozhat bélgázt, szélgörcsöt? És mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből?

Figyelt kérdés
Múlt hét hétfőn kezdtem el antibiotikumot szedni, pénteken hagytam abba (kb. 6 szemet vehettem be), mert arra gyanakszom hogy az okozhatta a hasmenésemet. Azóta hasmenés egy ideje abbamaradt, de mindennap járnom kell a wc-re kakálni van hogy többször is (előtte egy héten kb. 2x-3x kellett) és kicsit lazább a székletem. A gyomrom, beleim szinte égésznap korognak, kuruttyoló hangokat adnak ki. Szerintetek ez lehet még ennyi idő után az antibiotikum hatása, vagy okozhatja bélrák, bélgyulladás? 22 éves vagyok.
2017. jún. 8. 21:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és szélgörcsöm is van. Nem olyan durva, de csak akkor jön ki, ha ráülök a wc-re és akkor sem mindig könnyen.
2017. jún. 8. 21:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Közben szedtél valamilyen probiotikumot? A kúra után még egy hétig ajánlott a használata.
2017. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben nem. Utána kezdtem el, egy doboz Enterolt már beszedtem, de nem sokat változott a helyzet. Most vettem egy 10-es normaflore-t is, abból eddig 2-őt ittam. Eszem az aktívia joghurtokat is, viszonylag diétásan étkezem, de még mindig korognak a beleim.
2017. jún. 8. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:
40%
Normaflore-ból nyugodtan bevehetsz napi 3-at. Közben jó lett volna, ha szeded, de ne aggódj, hamarosan rendbejönnek a beleid😀
2017. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!