Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy számítják be a táppénz...

Hogy számítják be a táppénz idejét a munkaórákba?

Figyelt kérdés

Havi fix idejű munkaórában dolgozom.Júniusban például 126 óra a havi kötelezőm.Ezt változó munkarendben töltöm le, jelenléti íven kell vezetni.Például hétfőn 7-19, kedd szabad, szerda 7-19, csüt.szabad, péntek 13-19. Lényeg, hogy heti 30 a kötelező, ahány munkanap van a hónapban, annyiszor 6 órát kell mennem.

Ha 1 hétig táppénzen vagyok, nem írják be rá a napi 6 órát, tehát a 126 óra helyett abban a hónapban csak 96-ot dolgozok.Le kell dolgoznom ha meggyógyultam a 30 órát?Mert azt mondják, a havi 126-nak meg kell lenni.

Azért nem értem, mert ez eddig nem így volt. Jelenlétibe beírtuk a táppénz idejére a napi 6 órát, akinek a heti munkaideje 40 óra volt, az pedig napi 8 órát, tehát a jelenléti végén megvolt a havi munkaidő, de most nincs meg.



2017. jún. 14. 09:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem, ha 126 órából 96-ot dolgozol, akkor az időadatodnak úgy kell kinéznie, hogy 96 óra ledolgozott + 30 óra betegség. Ezt a 30 órát nem kell ledolgoznod, mert munka helyett beteg voltál, és ezzel a betegséggel együtt, de megvan a havi kötelező órád. Ha egész hónapban beteg volnál, akkor azt hogy dolgoztatnák be?
2017. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!