Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Probléma lehet az hogy napi 4...

Probléma lehet az hogy napi 4 liter víz lecsúszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

65 kiló vagyok, a súlyomhoz mérten napi 2,5 liter folyadékot kellene innom kb.

De nekem 4-4,5 liter is lecsúszik. Olvastam hogy ennek is lehetnek hátulütői ... úgy nevezett vízmérgezés.


Szerintetek ez már egy olyan mennyiség amitől lehet baj , vagy még elfogadott.


Egyszerűen jól esik a folyadék. És amúgy tudatosan iszom is ennyit, de nem is bírnék meglenni ettől kevesebb folyadékkal.


A válaszokat előre is köszönöm !



2017. jún. 14. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól eseik a víz, nem gond. A vese rövid idő alatt kiválasztja a felesleget, ha nem együltőben iszol 4-6 liter vizet akkor nem halsz bele.

Ha nem oltja a szomjad, az valamilyen ásványianyag hiányt mutat.

2017. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
azt hallottam, hogy ez lehet magas cukortól is.
2017. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát a cukrom rendszeresen ellenőrizve van, mert Inzulinrezisztens vagyok ... tehát az tuti nem magas.


Nyilván nem együltő helyemben iszom meg ezt a mennyiséget. kb reggel 7-től este 11-ig bezárólag van meg a 4-4,5 liter.


csak most olvasgattam aztán kicsit megdöbbentem hogy vízmérgezés ??? meg agyduzzanatot okozhat a túlzott folyadék bevitel, de gondolom ez a mennyiség még nem gázos...

2017. jún. 14. 11:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten mindentől lehet valami halálos betegséget kapni. Állítólag tavaly nyáron egy lány halálra itta magát vízzel (5-6 liter rövid idő alatt. Ez nagy mennyiség)


Ha kipróbálod egyszerre milyen meginni 2-3 litert 5 perc alatt, akkor látni fogod, hogy a szervezeted normál esetben időben reagál, mielőtt baj lenne.

2017. jún. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es. Semmiképpen nem ajánlanám bárkinek aki szebb napokat szeretne megélni hogy ezzel kísérletezzen amit írtál.

Normál veseműködés valóban kompenzálja a fokozott folyadékbevitelt, de ha az ember 5 perc alatt akarod bevinni az egész napi mennyiséget, akkor ne csodálkozzon rajta ha - szerencsésebb esetben - a mentők agyoedemával szállítják kórházba.


Kedves Kérdező!

Ha valóban cukorbeteg vagy amint írod ("inzulinrezisztens") akkor az emiatti nagy mennyiségű vizelet miatt is lehetsz folyamatosan szomjas.


Ez a 4-4,5 liter elég sok egy napra, de elméletileg ha fokozatosan iszol ennyit, és azt tapasztalatod hogy sok vizeletet is ürítés akkor ez nem vezet vízmérgezéshez.


A cukorbetegséget figyelembe véve azonban a veseműködésed lehet csökkent, és állhat más betegség is a fokozott vízivás hátterében úgyhogy biztos ami biztos azért ezt említsd meg az orvosodnak mikor legközelebb mész.

2017. jún. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Èn főleg nyáron, de legtöbbször tèlen is, ennek a dupláját is megiszom. Van egy húzásra lemegy több mint egy liter. De azt hozzákell tenni hogy csecsemőkoromban gyógyszermèrgezèst kaptam ès kiszáradtam. Kicsin múlt csak az èletem. Akkor aztmondta a doki a szüleimnek hogy valószínűleg több folyadèkot fogok fogyasztani mint mások. Ez be is jött, simán lemegy 7-8 liter naponta. De ennek ellenère a magasvèrnyomást leszámítva ( amire gyógyszert szedek ) semmi bajom. A vèrcukromnal, a vesèmmel, koleszterinnel ès a pajzsmirigyemmel sincs semmi bajom. Csak annyi hogy ha valami miatt nem tudok eleget inni akkor fejfájás, lègszomj vagy együtt mindkettő jön rám
2017. jún. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.


Mindeképp egyeztetek a dokival erről a dologról és kikérem a véleményét.


Azt tudom, hogy mivel ez a mennyiség az átlagosnál több , igen gyakran járok pisilni tehát a vesém feldolgozza a folyadékot ez biztos. csak azt nem tudom , hogy ez mennyire jó vagy rossz, ezmiatt fogok konzultálni a dokival.


Köszi mindenkinek. Megy a zöld kéz !!!

2017. jún. 16. 13:59
 8/8 anonim válasza:
ha egész nap iszod és nem érzed ,hogy a hasad ki akar pukkadni minden alkalommal akkor nincs vele baj :DD Meg hát egy része ki is jön szóval a tested kiadja magából ha sok neki.
2017. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!