Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen tabletták lehetnek ezek?

Milyen tabletták lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

Anyukám korházba került, az osztályon mindenki kap ilyen tablettát, és pár nap alatt mindenkit leamortizálnak vele, emlékezet kiesés, fáradtság, az ágybol alig kelnek ki a betegek.. Egyedűl szinte csak anyám.nem vette be..ezért nála ez nem tapasztalható..

Fehér színű, hosszítottan ovális alakú, nem bevont tabletta, nincs rajta mélyedés amivel "felezni" lehetne, nincs rajta semmilyen jelzés..


És van még egy ilyen sárgás színű tabletta amit lehet felezni, a hátoldalán vagy egy 9-es vagy egy 6 os van :/ más nincs..



2017. jún. 26. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehet, de gyanítom hogy valamifêle erős nyugtató lehet.

Édesapámat stroke gyanuval vittük be a lábán, 1 hét után fel sem bírt állni, de még csak normálisan sem lehetett vele beszélni, azt sem tudta hol van.

Hazavittem reggel, este már sétált és beszélt is összetetten.

Mindenképp rehabra akarták küldeni amiért nem tudott felállni, pedig semmi baja sem volt, csak a gyógyszertől volt amit ott adtak neki

2017. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre rá kell kérdezni a kezelőorvosánál feltétlenül! Ha úgy gondoljátok nincs rá szüksége, akkor ne szedje be.
2017. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rivotril. Ez egy erős nyugtató, és azért adják, hogy csendben legyen a kedves beteg, és éjszaka nem járkáljon a folyosón, hogy a nővérek tudjanak smsezni.
2017. jún. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy nyugtato vagy antipszichikum. Mindketto sulyosan mergezo, szedalo, butito. Ne engedjetek hogy olyat beadjanak neki amire nincs szuksege. Mindenkepp kerdezd meg az orvost mivel akarjak tomni.
2017. jún. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szerintem bátran kérdezd meg az orvost. Én szedek antidepresszánst. Amikor elkezdtem ugyanilyen tüneteim volta. De ha megszokja a szervezet, utána nincs baj,. De ha muszáj ilyet szedni akkor segít.
2017. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!